Plus Liga

Misja, wizja, cele

#gdańskielwy

Siatkarze Trefla Gdańsk, tak jak lwy znajdujące się w herbie Gdańska, które symbolizują siłę i szlachetność oraz strzegą miasta, chcą wieść prym w swoim otoczeniu, zostawiając trwały i pozytywny ślad w życiu innych. Sportowcy, podobnie jak królowie zwierząt, charakteryzują się m.in. walecznością, ambicją i mądrością. Dzięki temu mogą wygrywać boje na siatkarskich parkietach, a także uczestniczyć w rozwoju kolejnych pokoleń gdańszczan, przekazując im pozytywne wartości.

Misja

Trefl Gdańsk ma być nie tylko siatkarskim symbolem miasta, który dostarcza podczas meczów niezapomnianych przeżyć i emocji na najwyższym poziomie. Jego zadaniem jest także przyczynianie się do rozwoju młodych mieszkańców Gdańska, a także walka o lepsze jutro dla tych, którym nie jest ono dane. Jest to możliwe, ponieważ sportowcy, tak jak lwy, które od setek lat związane są z Gdańskiem, charakteryzują się walecznością, ambicją, szlachetnością i mądrością. Żółto-czarni, tak jak królowie zwierząt, chcą wieść prym w swoim otoczeniu, pozytywnie wpływając na życie innych. Trefl szczególnie koncentruje się na młodych Pomorzanach, którzy dzięki gdańskim siatkarzom mają stać się dojrzałymi mieszkańcami regionu, dumnymi z  wyznawanych wartości.

Wizja

Trefl Gdańsk chce trwale zapisać się w świadomości mieszkańców Pomorza jako klub i drużyna dostarczająca podczas meczów niezapomnianych przeżyć i emocji na najwyższym poziomie. Klub ma też być kolebką przyszłych mistrzów i kuźnią talentów, dając innym przykład efektywnej pracy z młodzieżą.

Cele

- udział w fazie play-off w sezonie 2017/2018;
- walka o medale w dwóch kolejnych sezonach, udział w elitarnej Lidze Mistrzów w sezonie 2020/2021;
- wzrost frekwencji o 10% co sezon, zaczynając od sezonu 2017/2018;
- medalowa pozycja w rankingu widowisk PlusLigi;
- udział grup młodzieżowych w turniejach finałowych w każdej kategorii wiekowej;
- w sezonie, w którym Trefl Gdańsk będzie uczestniczył w Lidze Mistrzów, miejsce w pierwszej trójce pod względem medialności;