• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

08.07 www2
Wysokie miejsca drużyn spod znaku Trefla w Wielkim Finale Kinder+Sport (08.07.2018) Autor: Justyna Gdowska

Blisko 44 tys. zawodniczek i zawodników na wszystkich etapach turnieju, 192 zespoły w Wielkim Finale w Zabrzu i piąte miejsce „dwójki” Trefla Gdańsk oraz 11. „czwórki”. Tak wyglądały zmagania minisiatkówki Kinder+Sport, które po całym sezonie setek meczów dziś zakończyły się w Zabrzu. Gratulujemy naszym drużynom! 

W kategorii „dwójek” w Wielkim Finale Kinder+Sport Trefla Gdańsk reprezentowali Igor Nurkiewicz, Filip Falkowski i Kamil Kuras, z kolei w „czwórkach” awans do turnieju w Zabrzu wywalczyli Michał Grzyb, Marcel Kapuściński, Filip Heinrich, Olek Juszczyk, Bartek Potrykus i Kuba Jankowski. Gdańska „dwójka” w Wielkim Finale rozegrała 11 meczów, zwyciężając w siedmiu pojedynkach. O 5. miejsce zawodnicy walczyli z zespołem PSP 11 Kędzierzyn-Koźle II, wygrywając 2:0 (15:8, 15:9). Z kolei „czwórka”, która trafiła na jeszcze trudniejszych przeciwników niż „dwójka”, zajęła w turnieju 11. pozycję.

W zespole „czwórek” występuje syn Wojciecha Grzyba – Michał. - Dużo emocji towarzyszy mi podczas meczów syna. Uważam, że kiedy gra się samemu, to jest się trochę spokojniejszym. Dużo więcej zależy wtedy od własnych umiejętności. Jak patrzę na mecz syna, któremu bardzo mocno kibicuje i go wspieram, to denerwuję się zdecydowanie bardziej – mówił Wojciech Grzyb dla portalu pzps.pl. – W tym turnieju nie jest najważniejsze zwycięstwo. Przed przyjazdem do Zabrza naszym celem nie było zdobycie medalu – choć oczywiście zawsze jest miło wygrać – a to, żeby zawodnicy walczyli. W sobotę drużyna, w której gra mój syn przegrała trzy mecze, ale naprawdę każdy z chłopców w nich mocno walczył. Byłem z nich bardzo zadowolony - zakończył Grzyb.

Pełne wyniki Wielkiego Finału Kinder+Sport dostępne tutaj

Najnowsze galerie