• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

3I7A5001aa2
Wyjazdowe spotkania drugoligowców i kadetów (09.11.2017) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. Sebastian Wilczewski

Przed drugoligowcami oraz dwoma zespołami kadetów mecze wyjazdowe. Trefl Lębork uda się do Grudziądza, pierwsi kadeci do Chwaszczyna, z kolei drudzy odwiedzą Starogard Gdański, a wszystkie spotkania odbędą się w sobotę.

O godzinie 10 na boisku pojawią się zawodnicy Trefla Gdańsk II, którzy w Starogardzie Gdańskim zmierzą się z miejscowym SKS-em. Po dwóch kolejkach podopieczni Ariela Fijoła mają na koncie jedną wygraną i jedną porażkę. Tym razem mają chrapkę na zwycięstwo, choć nie będzie łatwo, ponieważ Jakub Szydlik, Jordan Zaleszczyk, Michał Ciok oraz Dawid Karbowski do 10 listopada uczestniczą w kampach w Spale, z kolei Tytus Woźny i Igor Bogucki kończą zgrupowanie kadry U-17 w Ceniewie. – Zawodnicy, którzy przebywają obecnie na zgrupowaniach, dostaną wolne, więc będziemy mieli węższą ławkę rezerowoych. Swoje szanse do gry otrzymają zmiennicy, którzy z pewnością godnie zastąpią nieobecnych kolegów – powiedział Ariel Fijoł, trener Trefla Gdańsk II.

Pierwsza drużyna kadetów rozpocznie spotkanie z UKS-em Wilkami Chwaszczyno o godzinie 13. Przeciwnicy żółto-czarnych wygrali jedno spotkanie i zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli grupy A. Siatkarze Mariusza Łobacza będą faworytami meczu, a mając na koncie trzy zwycięstwa po 3:0, nie biorą pod uwagę innego scenariusza, jak powrót do Gdańska z kompletem punktów.

Na koniec siatkarskiej soboty lęborczanie zmierzą się z KS-em Stalą Grudziądz. Po pięciu spotkaniach Trefl zajmuje trzecią lokatę w grupie I, za grudziądzanami oraz GKS-em Stoczniowcem Gdańsk, który ma rozegrany o jeden mecz więcej. Żółto-czarni wiedzą, że z liderem czeka ich niełatwa przeprawa, ale zapowiadają walkę o każdą piłkę. - Grudziądz to dobra drużyna, z którą zawsze się ciężko gra, zwłaszcza wtedy, gdy są gospodarzami. Ich sala jest bardzo specyficzna, ale jesteśmy bojowo nastawieni i zamierzamy wrócić stamtąd z wygraną – przekonuje Sebastian Sobczak, rozgrywający Trefla Lębork.

 

Terminarz:

II liga
11.11 KS Stal Grudziądz – Trefl Lębork

Kadeci
11.11, g. 13.00 UKS Wilki Chwaszczyno – Trefl Gdańsk I
11.11, g. 10.00 SKS Starogard Gdański – Trefl Gdańsk II

Najnowsze galerie