• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

babua2
Wojciech Bańbuła trenerem przygotowania fizycznego Trefla Gdańsk. Cały sztab w ten weekend w Brukseli (26.05.2018) Autor: Justyna Gdowska

W sezonie 2018/2019 trenerem przygotowania fizycznego siatkarzy Trefla będzie Wojciech Bańbuła, który do Gdańska przenosi się z Jastrzębia-Zdroju. Na stanowisku zastąpi on Wojciecha Sibigę. W ten weekend cały sztab szkoleniowy „gdańskich lwów” udał się z kolei do Brukseli, gdzie prowadzona przez Andreę Anastasiego kadra Belgii zmierzy się ze Słowacją.

Wojciech Bańbuła ma 29 lat i jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Pracę w roli trenera przygotowania fizycznego rozpoczął jeszcze w trakcie studiów w UMKS-ie Kęczanin Kęty. W sezonie 2013/2014 związał się natomiast z Indykpolem AZS-em Olsztyn, gdzie pełnił rolę zarówno trenera przygotowania fizycznego, jak i drugiego szkoleniowca. Od tego czasu pracował także w sztabach szkoleniowych Cerradu Czarnych Radom, BBTS-u Bielsko-Biała, izraelskiego Maccabi Haifa, a w minionym sezonie Jastrzębskiego Węgla. Od 2016 roku jest także trenerem przygotowania fizycznego oraz drugim szkoleniowcem kadry Izraela, a także odpowiada za opracowanie planów treningowych zarówno dla drużyn męskich, jak i żeńskich w izraelskim Wingate Institute, który jest narodową szkołą sportu.

- To nawet mało powiedziane, że bardzo się cieszę, że będę pracował w Gdańsku, z trenerem Anastasim oraz w klubie, który, jakby podliczyć trofea, to można powiedzieć, że był drugi w zeszłym sezonie, bo zdobył i brązowy medal i Puchar Polski. Trener Andrea Anastasi to z kolei szkoleniowiec światowej klasy, ceniony przez wszystkich, więc to duży powód do radości znaleźć się w jego sztabie – mówi Wojciech Bańbuła.

W ten weekend cały sztab udał się z kolei do Brukseli, gdzie prowadzona przez trenera Anastasiego kadra Belgii mierzy się w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej ze Słowacją. – W mojej pracy najważniejszym momentem sezonu jest okres przygotowawczy. Jest to jedyny czas, kiedy można coś zmienić, spróbować nowych rozwiązań w przygotowaniach drużyny do rozgrywek. Treningi w Gdańsku rozpoczną się 1 sierpnia, ale zawodnikom, którzy nie są powołani do kadr narodowych, przygotowuję także plan ćwiczeń na czerwiec i lipiec. W ten weekend spotykamy się więc z trenerem Anastasim i całym sztabem w Belgii, by omówić plan pracy. Następie – razem z drugim trenerem Piotrem Grabanem – przedstawię go siatkarzom, zapoznając się także z ich aktualną formą. O całkowitych wakacjach u graczy nie ma mowy - trzeba być w gotowości do sezonu przygotowawczego, by w tych ostatnich tygodniach przed startem ligi praca była jak najbardziej efektywna – mówi Wojciech Bańbuła.

Bańbuła na stanowisku zastąpi Wojciecha Sibigę, który w Treflu Gdańsk pracował od sezonu 2013/2014. – Bardzo dziękujemy Wojtkowi za jego profesjonalizm oraz zaangażowanie. To świetny fachowiec i bardzo cieszymy się, że aż przez pięć sezonów mieliśmy go w Gdańsku. Rozumiemy względy prywatne decydujące o przenosinach w inny region Polski i trzymamy kciuki za dalszy rozwój jego kariery – powiedział prezes klubu, Dariusz Gadomski.   

Wojciech Bańbuła do Brukseli udał się razem z drugim trenerem Piotrem Grabanem, fizjoterapeutą Piotrem Ślugajskim oraz kierownikiem drużyny Jackiem Rybakiem. Dziś o godz. 20:30 oglądać oni będą mecz kadry Belgii ze Słowacją w ramach Ligi Europejskiej, a następnie spotkają się z Andreą Anastasim oraz Karolem Rędziochem – statystykiem Trefla Gdańsk, który także pracuje z reprezentacją „Czerwonych Diabłów”.

Wojciech Bańbuła prowadzi też projekt „Volleyball Performance”, przybliżając w social mediach kwestie przygotowania fizycznego w siatkówce i pokazując, jak odpowiednio trenować - https://www.facebook.com/pg/volleyballperformance/about/?ref=page_internal.  

Sztab szkoleniowy Trefla Gdańsk na sezon 2018/2019: Andrea Anastasi – pierwszy trener, Piotr Graban – drugi trener, Karol Rędzioch – statystyk, Wojciech Bańbuła – trener przygotowania fizycznego, Piotr Ślugajski – fizjoterapeuta, Jacek Rybak – kierownik drużyny. 

Najnowsze galerie