• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

IMG 20180201 WA2
Trudny wyjazd „gdańskich lwów” (01.02.2018) Autor: Justyna Gdowska

Trefl Gdańsk po zwycięstwie w finałowym turnieju Pucharu Polski nie miał dużo czasu na odpoczynek. Już w czwartek o godz. 7 siatkarze udali się do Katowic, gdzie w piątek o godz. 18 zmierzą się tamtejszym GKS-em. Mecz będzie transmitowany w telewizji Polsat Sport.

Historia pojedynków katowiczan z gdańszczanami zdecydowanie przemawia za gospodarzami piątkowego starcia. W dotychczasowych trzech spotkaniach ekip Piotra Gruszki i Andrei Anastasiego trzykrotnie górą byli ci pierwsi, w dwóch meczach zwyciężając w ERGO ARENIE bez straty seta. W Katowicach natomiast gdańszczanie doprowadzili do tie-breaka, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Co ciekawe, wyjazdowy mecz z zespołem Piotra Gruszki w ubiegłym roku także był wtedy pierwszym ligowym pojedynkiem żółto-czarnych po turnieju finałowym Pucharu Polski. Spotkanie – w odróżnieniu od najbliższego starcia, które rozegrane zostanie w Szopienicach - odbywało się w legendarnym, katowickim Spodku.

W obecnym sezonie PlusLigi katowiczanie plasują się jak na razie na 12. miejscu ligowej tabeli, mając na swoim koncie siedem zwycięstw i jedenaście porażek. Choć ekipa Andrei Anastasiego zajmuje pozycję o sześć oczek wyższą, piątkowe starcie na pewno nie będzie należało do łatwych. Piotr Gruszka i jego zespół udowodnili już bowiem, że mają sposób na „gdańskie lwy”. Trzymamy kciuki, by w piątek zwycięska passa Katowic została przerwana, a gdańszczanie wrócili do domu z pełną pulą!

Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport. Pierwszy gwizdek starcia o godz. 18.

Najnowsze galerie