• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

3I7A8184a2
Trefl Lębork wygrywa z liderem, kadeci zgodnie z planem (13.11.2017) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. S. Wilczewski

Narodowe Święto Niepodległości upłynęło treflowej młodzieży pod znakiem siatkówki. Drugoligowcy oraz obie ekipy kadetów grały swoje spotkania na wyjeździe, z kolei pierwsi kadeci w niedzielę rozegrali jeszcze przełożony z 29 listopada domowy mecz z zespołem z Pucka. Każdy pojedynek żółto-czarni zakończyli z kompletem punktów. Dla kadetów Trefla Gdańsk I była to czwarta wygrana bez straty seta, która umocniła ich na pozycji lidera grupy A. 

Pierwsi z kolejnego zwycięstwa mogli cieszyć się kadeci Ariela Fijoła, którzy zmierzyli się z SKS-em Starogardem Gdańskim. Warto wspomnieć, że zabrakło sześciu zawodników, regularnie wystepujących w zespole, którzy dostali od trenera wolne ze względu na to, że dzień wcześniej zakończyli kampy po Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale oraz zgrupowanie kadry U-17 w Cetniewie. Mimo takiego osłabienia siatkarze Trefla pewnie wygrali w Starogardzie Gdańskim, pokazując, że potrafią godnie zastąpić nieobecnych kolegów.

Równie dobrze poradzili sobie podopieczni Mariusza Łobacza, którzy w weekend rozegrali dwa spotkania. Najpierw w sobotę czekało ich starcie w Chwaszczynie z UKS-em Wilkami. O ile w pierwszym secie przeciwnicy dotrzymywali kroku żółto-czarnym, o tyle już w kolejnych dwóch wyraźnie lepsi byli gdańszczanie. Dzień później Trefl Gdańsk I podjął MKS KORAB POSM Puck, któremu już nie pozwolił ugrać tyle, ile wcześniejszemu rywalowi, triumfując do 10, 13 i 15. Tym samym zespół Mariusza Łobacza umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli grupy A, mając na koncie 12 wygranych setów i ani jendego straconego.

Późnym sobotnim popołudniem na boisku pojawili się lęborczanie, którzy rozegrali wyjazdowe spotkanie z KS-em Stalą Grudziądz. Drużyna Trefla wiedziała, że czeka ją nie lada wyzwanie, bowiem wybrała się na teren lidera II ligi, który do tej pory był niepokonany. Sebastian Sobczak, rozgrywający żółto-czarnych, przekonywał, że wraz z kolegami zdają sobie sprawę z czekającego ich wymagającego meczu, jednak zamierzają opuścić Grudziądz z wygraną. Tak też się stało. Co prawda pierwsza partia padła łupem gospodarzy, ale na szczęście w kolejnych lepsi byli już podopieczni Edwarda Pawlun. Pewne przyjęcie i skuteczna obrona, koncertowa gra środkowych, do tego skrzętnie wykorzystywane kontry, a także trudny serwis okazały się kluczem do zwycięstwa.

- Jestem dumny z chłopaków, gdyż każdy tydzień treningowy jest fenomenalny. Mamy dobrą atmosferę w pracy, co przynosi efekty na meczach. Chłopcy wykonali wszystkie założenia taktyczne, a także wspierali się, szczególnie w trudnych sytuacjach – z tego jestem najbardziej zadowolony.  Wierzę w mój zespół, a dzisiaj wypada mi powiedzieć: Dobra robota, Panowie! – powiedział po sobotnim meczu trener Edward Pawlun.

 

Wyniki meczów:

II liga
KS Stal Grudziądz – Trefl Lębork 1:3 (25:19, 19:25, 21:25, 19:25)

Kadeci
UKS Wilki Chwaszczyno – Trefl Gdańsk I 0:3 (20:25, 14:25, 13:25)
Trefl Gdańsk I – MKS KORAB POSM Puck 3:0 (25:10, 25:13, 25:15)
SKS Starogard Gdański – Trefl Gdańsk II 0:3 (21:25, 18:25, 19:25)

Najnowsze galerie