• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

2404lotosresoviaRH 5
Trefl Gdańsk ponownie z rekordem frekwencji! (13.03.2018) Autor: Justyna Gdowska

Na trzy dni przed starciem Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin pewnym jest, że w piątkowe popołudnie na trybunach ERGO ARENY zgromadzi się najliczniejsza publiczność tego sezonu PlusLigi. Organizatorzy przewidują, że wynik frekwencyjny będzie także wyższy od ligowych rekordów z sezonów 2016/2017 oraz 2015/2016. Wszystko za sprawą blisko 7 tysięcy uczniów z kaszubskich szkół, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przybędą w ramach współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze i Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Pierwszy gwizdek starcia w piątek o godz. 18. Tego święta siatkówki nie można przegapić! 

5 500 osób – to jak dotychczas najwyższy wynik frekwencyjny tego sezonu PlusLigi, osiągnięty na początku stycznia w ERGO ARENIE przy okazji starcia „gdańskich lwów” z PGE Skrą Bełchatów. Rekordy dwóch poprzednich sezonów to natomiast 9 592 i 7 600 kibiców. Ten pierwszy należy do finałowego starcia PGE Skry z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w Atlas Arenie (2016/2017), a drugi ponownie do meczu Trefla Gdańsk z bełchatowianami, tym razem z lutego 2016 roku. Na trzy dni przed piątkowym starciem Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin pewne już jest natomiast, że na trybunach hali na granicy Gdańska i Sopotu zasiądzie co najmniej 8 500 osób! Jest to efekt współpracy Stowarzyszenia Trefl Pomorze oraz Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. Już po raz trzeci bowiem przy okazji meczów drużyn spod znaku Trefla odbywa się finał konkursu plastycznego, organizowanego w ramach inicjatywy „Aktywne Kaszuby”, w którym startują dzieci uczące się języka kaszubskiego. Na Pomorzu jest ich blisko 20 tysięcy.

- ERGO ARENĘ już po raz trzeci opanują niesamowite, kaszubskie emocje. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 dzieci dopingowały siatkarki Atomu Trefla, a w piątek przybędą do hali na granicy Gdańska i Sopotu wspierać „gdańskie lwy”. Na trzy dni przed meczem wiemy, że tegoroczna liczba uczniów uczących się języka kaszubskiego, która zasiądzie na trybunach, będzie rekordowa. W poprzednich rozgrywkach było ich 6 068, a dwa sezony temu 3 961. Choć zgłoszenia cały czas napływają, te dwie liczby są już przekroczone. Na teraz pewne już jest przybycie 6 450 dzieci z 146 grup, a do meczu pozostało jeszcze ponad 70 godzin. Jak wiemy z poprzednich lat, chętni odzywają się do ostatnich minut przed pierwszym gwizdkiem starcia – mówi Janusz Benesz, prezes Stowarzyszenia Trefl Pomorze.

Rekord wszechczasów?

Dodając do liczby zgłoszonych dzieci kibiców, którzy już kupili bilety na to starcie, pewnym jest, że w ERGO ARENIE spotka się co najmniej osiem i pół tysiąca kibiców. Organizatorzy przewidują jednak, że zostanie pobity także rekord frekwencji poprzedniego sezonu PlusLigi, ustanowiony przy okazji finałowego starcia PGE Skry z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który wynosił 9 592 kibiców. Jeśli natomiast tempo zapisów grup oraz sprzedaży biletów będzie takie jak przy poprzednich meczach, możliwe jest pobicie jeszcze dwóch rekordów – najwyższej frekwencji w historii występów gdańszczan w PlusLidze, która wynosi 10 635 osób i została ustanowiona w sezonie 2014/2015 podczas meczu z PGE Skrą Bełchatów, a także ligowego rekordu wszechczasów, który wynosi 11 000 osób i w tym samym sezonie padł na meczu PGE Skry z Asseco Resovią.

- Co chwilę aktualizujemy liczbę zgłoszonych grup, a także obserwujemy tempo sprzedaży biletów. Z doświadczenia wiemy, że zainteresowanie wejściówkami rośnie bliżej pierwszego gwizdka meczu, więc na bieżąco podejmujemy decyzje o otwarciu kolejnych sektorów i włączeniu do sprzedaży nowych miejsc, jednak nie mamy pewności, że krzesełek w hali starczy dla wszystkich chętnych. Zachęcamy więc wszystkich naszych kibiców, by nie zostawiali zakupu biletu na ostatnią chwilę. Podobnie jak to było w sezonie 2014/2015 przy okazji rekordowego starcia z PGE Skrą, w kasach ERGO ARENY tuż przed samym spotkaniem mogą być dostępne dosłownie ostatnie sztuki biletów – informuje Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk.

Zacięta walka

Niesamowitą atmosferę na trybunach podgrzeje z pewnością zacięta rywalizacja sportowa, która będzie się toczyć na parkiecie. Cuprum Lubin zajmuje obecnie ósme miejsce w tabeli, wciąż mając szansę na wejście do czołowej szóstki i awans do fazy play-off. Trefl z kolei z dziesięcioma zwycięstwami z rzędu na koncie awansował ostatnio na trzecie miejsce w tabeli, ale sytuacja w czołówce jest bardzo dynamiczna. Na boisku zapowiada się więc zacięta rywalizacja, a jej dodatkowym smaczkiem może być pojedynek rozgrywających – w Lubinie bowiem grę prowadzi Michal Masny, który w ubiegłym sezonie reprezentował Trefla Gdańsk. Kanadyjczyk TJ Sanders zapewne będzie chciał pokazać Słowakowi, kto rządzi w ERGO ARENIE.

Kaszubski klimat

Wyjątkowej, kaszubskiej oprawy nadadzą temu starciu z kolei występy piosenkarki Weroniki Korthlas, a także orkiestry dętej, czy kaszubskiego zespołu tanecznego.

- Tuż obok parkietu pojawi się scena, na której już 30 minut przed meczem po raz pierwszy wystąpi Weronika Korthlas, śpiewając hymn Kaszub. Po pierwszym secie zaśpiewa natomiast „Wele wele wetkę” oraz „Mowia Kaszebe”. Na ekranach nad boiskiem wyświetlany będzie tekst piosenek, więc zachęcamy wszystkich kibiców do wspólnego śpiewu. W ERGO ARENIE zawitają także Przodkowska Gminna Orkiestra Dęta i kaszubski zespół taneczny, a także pojawią się lokalni wystawcy z rękodziełem, więc zdecydowanie będzie to też okazja do odkrycia regionu. W hali będzie też można bliżej zapoznać się językiem kaszubskim, ponieważ mecz prowadzić będzie dwóch spikerów, a na filmikach puszczanych na ekranach nad boiskiem pojawiać się będą kaszubskie napisy. W środę w klubowych kanałach social media pojawi się z kolei filmik z naszym atakującym z Kaszub – Damianem Schulzem – który właśnie w języku ze swych rodzinnych stron zapraszać będzie na piątkowy mecz – mówi Małgorzata Ciszewska, odpowiedzialna w Treflu Gdańsk za marketing.

Na scenie będą także wręczane nagrody dla laureatów konkursu plastycznego. W tym roku jego tematyka nawiązywała do rocznicy ważnej nie tylko dla Kaszub, ale i całej naszej Ojczyzny. Uczniowie przygotowywali bowiem prace, których temat brzmiał „100-lecie odzyskania niepodległości Polski. Franciszek Kręcki – pomorski bohater Niepodległej”. Wyróżnione i zwycięskie dzieła oczywiście także będą prezentowane w ERGO ARENIE, a nagrodzeni uczniowie na scenie będą odbierać gratulacje oraz nagrody, które ufundowali partnerzy Stowarzyszenia Trefl Pomorze, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Trefla Gdańsk.

Bilety

Bilety na to starcie są dostępne na stronie trefl.ticketsoft.pl, a także w kasach ERGO ARENY oraz punktach partnerskich – Sklepie Koszykarza w GCH Manhatan, Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenie Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, a także salonikach prasowych sieci Kolporter.  Ich zaczynają się już od 10 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 15 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 20 i 30 zł gwarantującej najlepszy widok na boisko w strefie czerwonej. Zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. W czwartek klubowa kasa nr 4 w ERGO ARENIE otwarta będzie w godzinach od 16 do 19, a w piątek od godziny 14 do 18, jednak zdecydowanie zalecamy zakup biletu wcześniej przez internet.

Najnowsze galerie