• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

09.07 kanada2
TJ Sanders z brązowym medalem Ligi Światowej! (09.07.2017) Autor: Justyna Gdowska

Reprezentacja Kanady po raz pierwszy w historii stanęła na podium Ligi Światowej, a także wywalczyła medal wielkiej siatkarskiej imprezy. W meczu o brązowy krążek grę podopiecznych Stephana Antigi prowadził rozgrywający LOTOSU Trefla, TJ Sanders. Pomimo słabszego pierwszego seta w kolejnych Klonowe Liście pewnie pokonały Amerykanów do 20, 22 i 21.

Podczas tegorocznej Ligi Światowej Kanadyjczycy drugi raz w historii awansowali do Final Six tych rozgrywek, a po raz pierwszy zakończyli je na medalowym miejscu. Zarówno w meczu półfinałowym, jak i tym o brązowy krążek, ważną postacią na boisku był gdański rozgrywający, TJ Sanders. Podczas wszystkich spotkań imponował on cechami, które już stały się jego znakami rozpoznawczymi. Grał pewnie, dokładnie, równomiernie dzieląc piłki między swoich kolegów. Co ciekawe, w meczu o medal mierzył się on z m.in. klubowym kolegą, Danielem McDonnellem. McDonnell wczorajszy mecz rozpoczął w wyjściowej szóstce amerykańskiej drużyny i na parkiecie spędził dwie pełne partie, zdobywając w nich dwa punkty. Jego reprezentacja pewnie wygrała pierwszego seta tego ważnego starcia, jednak w kolejnych musiała uznać wyższość Klonowych Liści.

Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z tego meczu - http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2017-07-09/druzyna-antigi-z-medalem-ligi-swiatowej/