• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

TJSs
TJ Sanders poprowadzi grę LOTOSU Trefla (30.05.2017) Autor: Michał Rudnicki

25-letni rozgrywający reprezentacji Kanady będzie pierwszym wyborem Andrei Anastasiego na tej pozycji w sezonie 2017/2018. Sanders w minionych rozgrywkach został wicemistrzem Turcji, a obecnie wraz ze swoją kadrą narodową przygotowuje się do występów w Lidze Światowej.

Tyler James (sam gracz preferuje formę TJ) Sanders w grudniu skończy 26 lat i mierzy 191 cm. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w czasie studiów na University of Manitoba i McMaster University. Karierę w Europie zaczął od występów w holenderskim Ambiant Lycurgius. Przed sezonem 2014/2015 przeniósł się do drużyny Dragons Lugano, z którą sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii i występował w elitarnej Lidze Mistrzów.

W lutym 2016 roku dołączył do MKS-u Będzin. Wystąpił w 11 spotkaniach PlusLigi, zdobywając w nich 42 punkty. Choć jego zespół nie grał wówczas o najwyższe cele, Kanadyjczyk zostawił po sobie znakomite wrażenie. Jego umowa została przedłużona na dwa kolejne sezony, jednak zainteresowanie nim wyraził turecki Arkas Izmir, prowadzony przez Glenna Hoaga, z którym Sanders pracował wcześniej w reprezentacji swojego kraju. Potentat znad Bosforu wykupił kontrakt Kanadyjczyka, a ten poprowadził swoją drużynę do wicemistrzostwa Turcji i czołowej ósemki Ligi Mistrzów. Po tych sukcesach zdecydował się jednak na zmianę otoczenia i podpisał roczny kontrakt z LOTOSEM Treflem. 

- Na moją decyzję wpływ miało wiele czynników. Po pierwsze, chciałem ponownie zagrać w PlusLidze, w której występowałem już w przeszłości i bardzo dobrze wspominam ten czas. Po drugie, przekonał mnie do tego trener Andrea Anastasi. Opowiedział mi o reszcie składu, zainteresował wizją drużyny, którą będziemy tworzyć i już teraz nie mogę doczekać się występów w barwach LOTOSU Trefla – deklaruje Sanders.

TJ od 2014 roku jest podstawowym rozgrywającym swojej reprezentacji narodowej. Prowadził grę Kanadyjczyków podczas rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata, które ukończyli oni na siódmym miejscu, oraz ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich, w których dotarli do ćwierćfinału. Ma w swoim dorobku także złoto mistrzostw Ameryki Północnej i Środkowej i brąz Igrzysk Panamerykańskich. W tym roku wciąż będzie szóstkowym graczem Kanady i prawdopodobnie wystąpi w Lidze Światowej, Memoriale Huberta Jerzego Wagnera czy wymienionych wcześniej turniejach kontynentalnych. Opóźni to jego przyjazd do Gdańska, ale Sanders zapewnia, że nie będzie to problemem.

- Przyzwyczaiłem się już do tego, że późno dołączam do drużyny klubowej, tak było również w poprzednich latach. Po wszystkich turniejach dołączę do LOTOSU Trefla w dobrej formie i płynnie przejdziemy przez ten proces. Oczywiście, będę potrzebował chwili na zgranie z kolegami, ale jestem przekonany, że jesteśmy na tyle dobrym zespołem, pełnym klasowych graczy, że wejście we wspólny rytm nie zajmie nam wiele czasu – zapewnia 25-letni rozgrywający.

 Sanders w LOTOSIE Treflu będzie występować z numerem trzecim na koszulce. Ekscytacji z jego pozyskania nie kryje Andrea Anastasi.

- TJ to bardzo interesujący rozgrywający, którego postępy obserwuję już od dłuższego czasu. Jestem przekonany, że dobrze wpasuje się w nasz zespół i system, którym zamierzamy grać. Jego międzynarodowe doświadczenie może być ważnym elementem spajającym naszą przebudowaną drużynę i bardzo się cieszę, że w najbliższym sezonie Sanders będzie częścią LOTOSU Trefla – podkreśla trener gdańskiego zespołu. 

Najnowsze galerie