• PlusLiga
    21. kolejka
    17.02.2018 , 18:00

    MKS Będzin 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

lewandowski2
Siatkarze LOTOSU Trefla na wszystkich stopniach podium I ligi (15.04.2017) Autor: Michał Rudnicki

Zespół Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Jakubem Lewandowskim w składzie został mistrzem pierwszej ligi. W finałowej rywalizacji pokonał Ślepsk Suwałki, którego barw w tym sezonie bronili Mateusz Linda i Jan Tomczak, zaś brązowe medale wywalczyli siatkarze KPS-u Siedlce z Moustaphą M’Baye. Cała wymieniona czwórka na zapleczu PlusLigi występowała na zasadzie wypożyczenia z Gdańska. 

Finałowa seria w I lidze była pasjonująca, a do wyłonienia mistrza potrzebne było pięć spotkań. W pierwszym meczu u siebie Ślepsk – z Mateuszem Lindą i Janem Tomczakiem w składzie – ograł Aluron Virtu Wartę 3:0, jednak dzień później zespół Jakuba Lewandowskiego zrewanżował się, zwyciężając po tie-breaku. Rywalizacja przeniosła się do Zawiercia, gospodarze wygrali w trzech setach, by kolejnego dnia przegrać w czterech. O wszystkim decydowało więc piąte starcie w Suwałkach, w którym miejscowi wygrywali na przewagi pierwszą i trzecią partię, wyraźnie ulegając rywalom w drugiej i czwartej odsłonie. Losy mistrzostwa zaplecza PlusLigi rozstrzygały się więc w tie-breaku, w którym więcej zimnej krwi zachował zespół Aluronu Virtu Warty.  

20-letni siatkarze wypożyczeni z LOTOSU Trefla nie byli pierwszoplanowymi postaciami finałowej rozgrywki. Lewandowski walkę o miejsce w pierwszym składzie przegrywał z bardziej doświadczonymi środkowymi – Sebastianem Wardą i Łukaszem Swodczykiem. Tomczak był z kolei zmiennikiem czterokrotnego mistrza Polski i wielokrotnego kadrowicza, Piotra Lipińskiego, zaś by na boisku pojawiał się Mateusz Linda, opuszczać je musiał… prezes Ślepska. Suwalskim klubem zarządza bowiem Wojciech Winnik, przed laty reprezentujący barwy Trefla, który wciąż występuje na pozycji atakującego. W obu ekipach jest zresztą więcej żółto-czarnych akcentów. W Zawierciu grają Jarosław Maciończyk i Michał Żuk, sezon w tej ekipie rozpoczął także Kamil Dębski, który w międzyczasie wrócił do Gdańska, by grać w Młodej Lidze. Trenerem Ślepska jest z kolei inny były gracz nadmorskiej drużyny, Dmitry Skoryy.

Podstawowym środkowym KPS-u Siedlce w zakończonych rozgrywkach był z kolei Moustapha M’Baye. 24-latek, mający już za sobą grę w PlusLidze, do wicemistrzostwa kraju i Pucharu Polski wywalczonych w 2015 roku w Gdańsku teraz dołożyć może sobie jeszcze brązowy medal I ligi. W toczonej do dwóch zwycięstw rywalizacji półfinałowej siedlczanie ulegli 1:2 Ślepskowi, ale już w meczach o trzecie miejsce na zapleczu PlusLigi nadspodziewanie łatwo rozprawili się ze Stalą AZS-em PWSZ Nysa. Podopieczni Witolda Chwastyniaka, kolejnego z byłych siatkarzy gdańskiego zespołu, najpierw dwukrotnie wygrali na wyjeździe 3:1, a później w swojej hali nie stracili nawet seta i zagwarantowali sobie brązowe medale. Krążek na swojej szyi, prócz M’Baye i Chwastyniaka, zawiesił także Sławomir Zemlik, przez lata związany z LOTOSEM Treflem. 

Oby pierwszoligowe medale dla całej wypożyczonej z Gdańska czwórki były zapowiedzią wspaniałych karier również na szczeblu PlusLigi!