• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Milczarek2
Robert Milczarek w LOTOSIE Treflu (26.06.2013)

Czterokrotny mistrz Polski i dwukrotny medalista Ligi Mistrzów jest kolejnym wzmocnieniem gdańskiego zespołu. Milczarek uzupełnił kwartet przyjmujących LOTOSU Trefla.

Niespełna 30-letni zawodnik największe triumfy w karierze święcił w barwach PGE Skry. Z bełchatowskim zespołem wywalczył po cztery mistrzostwa i Puchary Polski, zdobywając również srebro i brąz elitarnej Ligi Mistrzów. Grał także w Politechnice Warszawskiej, Pamapolu Siatkarzu Wieluń, a ostatni sezon spędził w zespole Effectora Kielce. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. 

- Pracowałem z Robertem w Warszawie, gdzie występował najpierw na pozycji libero, a później również na przyjęciu z atakiem. Charakteryzuje się bardzo dobrym przyjęciem i ambitną grą w obronie. To siatkarz defensywny, ale obdarzony przy tym bardzo sprytną, mocną zagrywką. W ataku z pewnością również nie będzie odstawał od kolegów - ocenił nowego podopiecznego Radosław Panas, trener LOTOSU Trefla.

Milczarek jest wszechstronnym zawodnikiem. Choć większość kariery spędził na pozycji libero, w Kielcach przypomniał o swoich umiejętnościach ofensywnych. W całym sezonie PlusLigi zdobył 96 punktów. Mierzący 188 cm wzrostu zawodnik w poprzednich rozgrywkach okazał się jednocześnie najlepszym siatkarzem PlusLigi w statystyce średniej ważonej przyjęcia. 

- Do naszego zespołu Robert ma wnieść doświadczenie, które zdobył w ciągu ponad dziesięciu lat gry na ligowych i międzynarodowych parkietach. Liczymy, że ten wszechstronny gracz ustabilizuje przyjęcie LOTOSU Trefla, pomoże drużynie w ataku, a w razie potrzeby trener Panas będzie mógł z niego skorzystać także na pozycji libero - powiedział Piotr Należyty, prezes klubu. 

Zawodnik podpisał roczną umowę, z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Treningi z nowym zespołem rozpocznie 5 sierpnia.

- Jestem zawodnikiem, który maksymalnie angażuje się w każde spotkanie. Takiego podejścia wymaga trener Panas i liczę, że cała drużyna LOTOSU Trefla będzie walczyła do końca o każdą piłkę we wszystkich meczach nadchodzącego sezonu. Jeśli tak będzie, to jestem przekonany, że razem uda nam się osiągnąć sukces, bo w Gdańsku stworzył się ciekawy zespół, który zdolny jest do walki o dużo więcej niż w poprzednich sezonach - powiedział Robert Milczarek.

Najnowsze galerie