• PlusLiga
    9. kolejka
    10.11.2017 , 18:00

    Indykpol AZS Olsztyn 2 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

20150114fig068s2
Rędzioch w sztabie kadry U23, Jakubiszak z powołaniem (05.07.2017) Autor: Michał Rudnicki

Przed Karolem Rędziochem nowe wyzwanie. Statystyk LOTOSU Trefla został asystentem Dariusza Daszkiewicza w reprezentacji Polski do lat 23 i już wkrótce rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. 

Dla Karola Rędziocha będzie to debiut w roli drugiego trenera reprezentacji. W poprzednich latach współpracował z drużynami narodowymi w różnych rocznikach, w tym również z kadrą seniorów, jednak zawsze pełnił funkcję statystyka lub scouta. Teraz wraz z Adamem Swaczyną i Mateuszem Grabdą wcieli się w rolę asystenta Dariusza Daszkiewicza. W gronie kadrowych statystyków znalazł się z kolei Damian Musiak, który przed laty pracował z zespołem Młodej Ligi LOTOSU Trefla.

Szeroki skład reprezentacji Polski do lat 23, która będzie się przygotowywać do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, liczy 20 nazwisk. Znalazło się w nim ośmiu świeżo upieczonych mistrzów świata juniorów, w tym Szymon Jakubiszak. Co ciekawe, nominalny przyjmujący na liście ogłoszonej przez PZPS został umieszczony wśród atakujących.

Pierwsze zgrupowanie kadry U23 rozpocznie się 10 lipca w Kielcach i potrwa do 17 lipca. Mistrzostwa świata odbędą się w Egipcie w dniach 18-25 sierpnia. Prócz gospodarzy i Polaków udział w nich wezmą Algieria, Argentyna, Brazylia, Iran, Japonia, Kuba, Meksyk, Rosja i Turcja. W trakcie turnieju testowane będą nowe przepisy rozpatrywane przez FIVB, dotyczące nieprzekraczania linii trzeciego metra po lądowaniu po ataku z drugiej linii oraz 9. metra po wykonaniu zagrywki.

Szeroki skład reprezentacji Polski na FIVB Mistrzostwa Świata U23:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda, Łukasz Kozub
Atakujący: Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski
Przyjmujący: Dominik Depowski, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
Środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha
Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak

Sztab szkoleniowy: Dariusz Daszkiewicz (trener), Karol Rędzioch, Adam Swaczyna, Mateusz Grabda (asystenci trenera), Jakub Gniado (trener przygotowania fizycznego), Damian Musiak, Adam Tołoczko (statystycy), Agnieszka Bronisz, Tomasz Mgłosiek (fizjoterapeuci), Paweł Pyziak (kierownik drużyny)

Najnowsze galerie