• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

20150114fig068s2
Rędzioch w sztabie kadry U23, Jakubiszak z powołaniem (05.07.2017) Autor: Michał Rudnicki

Przed Karolem Rędziochem nowe wyzwanie. Statystyk LOTOSU Trefla został asystentem Dariusza Daszkiewicza w reprezentacji Polski do lat 23 i już wkrótce rozpocznie przygotowania do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej. 

Dla Karola Rędziocha będzie to debiut w roli drugiego trenera reprezentacji. W poprzednich latach współpracował z drużynami narodowymi w różnych rocznikach, w tym również z kadrą seniorów, jednak zawsze pełnił funkcję statystyka lub scouta. Teraz wraz z Adamem Swaczyną i Mateuszem Grabdą wcieli się w rolę asystenta Dariusza Daszkiewicza. W gronie kadrowych statystyków znalazł się z kolei Damian Musiak, który przed laty pracował z zespołem Młodej Ligi LOTOSU Trefla.

Szeroki skład reprezentacji Polski do lat 23, która będzie się przygotowywać do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej, liczy 20 nazwisk. Znalazło się w nim ośmiu świeżo upieczonych mistrzów świata juniorów, w tym Szymon Jakubiszak. Co ciekawe, nominalny przyjmujący na liście ogłoszonej przez PZPS został umieszczony wśród atakujących.

Pierwsze zgrupowanie kadry U23 rozpocznie się 10 lipca w Kielcach i potrwa do 17 lipca. Mistrzostwa świata odbędą się w Egipcie w dniach 18-25 sierpnia. Prócz gospodarzy i Polaków udział w nich wezmą Algieria, Argentyna, Brazylia, Iran, Japonia, Kuba, Meksyk, Rosja i Turcja. W trakcie turnieju testowane będą nowe przepisy rozpatrywane przez FIVB, dotyczące nieprzekraczania linii trzeciego metra po lądowaniu po ataku z drugiej linii oraz 9. metra po wykonaniu zagrywki.

Szeroki skład reprezentacji Polski na FIVB Mistrzostwa Świata U23:

Rozgrywający: Kamil Droszyński, Jan Firlej, Marcin Komenda, Łukasz Kozub
Atakujący: Szymon Jakubiszak, Bartłomiej Lipiński, Jakub Ziobrowski
Przyjmujący: Dominik Depowski, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Kamil Semeniuk, Rafał Szymura, Aleksander Śliwka
Środkowi: Norbert Huber, Bartłomiej Janus, Marcin Kania, Jarosław Mucha
Libero: Mateusz Masłowski, Kacper Piechocki, Jakub Popiwczak

Sztab szkoleniowy: Dariusz Daszkiewicz (trener), Karol Rędzioch, Adam Swaczyna, Mateusz Grabda (asystenci trenera), Jakub Gniado (trener przygotowania fizycznego), Damian Musiak, Adam Tołoczko (statystycy), Agnieszka Bronisz, Tomasz Mgłosiek (fizjoterapeuci), Paweł Pyziak (kierownik drużyny)