• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

croppedimage800533 2e70e9c8e26fb24f2a4b3d150a364f6e20160802IGA33760210FIGs2
Przedsezonowe plany gdańskich siatkarzy (12.07.2017) Autor: Michał Rudnicki

Przed zespołem LOTOSU Trefla jeszcze tylko niespełna trzy tygodnie wakacji. Od 1 sierpnia podopieczni Andrei Anastasiego rozpoczną treningi w Gdańsku, a później wezmą udział w serii sparingów i turniejów towarzyskich. 

Siatkarze LOTOSU Trefla po raz pierwszy po letniej przerwie spotkają się 31 lipca. Na ten dzień nie zaplanowano jednak treningów, a badania medyczne oraz wspólny obiad w sopockim Hotelu Haffner.

Do ERGO ARENY gracze LOTOSU Trefla trafią pierwszego dnia sierpnia – rano będą trenować w siłowni, a po południu w sali treningowej. W każdym z pierwszych trzech tygodni pracy przed nowym sezonem harmonogram zajęć gdańskich siatkarzy składać się będzie z trzech jednostek siłowych i czterech-pięciu siatkarskich. Co ważne, jeden z treningów w pierwszej fazie okresu przygotowawczego będzie otwarty dla kibiców. O jego dokładnym terminie klub poinformuje w najbliższym czasie.

Pierwsze sparingi zaplanowano na 22 i 23 sierpnia. W tych terminach gdańszczanie zagrają z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a miejscem spotkań będzie Rypin. 31 sierpnia i 1 września oba zespoły zmierzą się ponownie, tym razem najprawdopodobniej w Lęborku. 7 i 8 września żółto-czarni i olsztyńscy Akademicy mogą wpaść na siebie ponownie, bowiem razem z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Łuczniczką Bydgoszcz wezmą udział w tradycyjnym Turnieju Czterech Trenerów w Elblągu. Tydzień później podopieczni Andrei Anastasiego mają zagrać w Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie, którego pełna obsada nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana. Na 22 września zaplanowano zaś sparing z Łuczniczką, który według aktualnej rozpiski włoskiego szkoleniowca jest ostatnim spotkaniem testowym przed startem ligi.

Nie można wykluczyć, że plany na końcówkę okresu przygotowawczego będą korygowane, bowiem termin pierwszego meczu LOTOSU Trefla w nowym sezonie PlusLigi nie jest jeszcze pewny. Wszystko ze względu na prawdopodobną absencję TJ-a Sandersa, Brada Guntera i Dana McDonnella, którzy dopiero 1 października mogą zakończyć zmagania w mistrzostwach strefy NORCECA. Szczegółowe informacje na temat ligowej inauguracji będą znane wkrótce.