• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

07.10 autobus2
Pierwszy wyjazd „gdańskich lwów” (07.10.2017) Autor: Justyna Gdowska

W niedzielę, 8 października, o godz. 17 Trefl Gdańsk rozegra pierwsze wyjazdowe starcie sezonu 2017/2018. „Gdańskie lwy” zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi – Aluron Virtu Wartą Zawiercie. Szansę na debiut w żółto-czarnych barwach mają w tym spotkaniu zagraniczni zawodnicy gdańszczan. 

Aluron Virtu – podobnie jak „gdańskie lwy” – ma za sobą jedno spotkanie nowego sezonu. Na inaugurację siatkarze z Zawiercia podejmowali mistrzów Polski, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Beniaminek – w którego szeregach występują świetnie znani z PlusLigi Grzegorz Bociek, czy Grzegorz Pająk – postawił rywalom trudne warunki, wygrywając drugą partię do 18, a w trzeciej walcząc na przewagi. Ostatecznie to jednak goście wywieźli z Zawiercia komplet punktów.

Trefl Gdańsk do pierwszego wyjazdu w nowym sezonie przystępuje po zwycięstwie nad ONICO Warszawa w ERGO ARENIE. W Zawierciu natomiast po raz pierwszy mają szansę wystąpić w żółto-czarnych barwach zagraniczni zawodnicy „gdańskich lwów” – Dan McDonnell, TJ Sanders i Brad Gunter. – Kwestia, czy wystąpimy już w niedzielę, to oczywiście decyzja trenera. Postaramy się nadrobić zaległości tak szybko, jak to możliwe i damy z siebie wszystko, by jak najprędzej wyjść na boisko – mówił tuż po przylocie do Gdańska rozgrywający reprezentacji Kanady, TJ Sanders.  

Dan McDonnell w Zawierciu może spotkać swojego kadrowego kolegę – środkowego reprezentacji USA Davida Smith’a, który także tuż przed niedzielnym spotkaniem dołączył do drużyny po udziale w mistrzostwach Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów. Trener Andrea Anastasi spotka natomiast pod siatką swojego włoskiego przyjaciela – Emmanuela Zanini’ego, który przed sezonem 2017/2018 objął zespół Aluron Virtu.

Pierwszy gwizdek spotkania w zawierciańskiej hali w niedzielę o godz. 17. 

Najnowsze galerie