1 2 3 4 5

Aktualności RSS

23.08 sparing2
Pierwsze sparingi za LOTOSEM Treflem (23.08.2017) Autor: Justyna Gdowska

„Gdańskie lwy” we wtorek i środę rozegrały pierwsze mecze kontrolne w trakcie okresu przygotowawczego do sezonu 2017/2018. Sparing partnerem LOTOSU Trefla była ekipa Indykpolu AZS Olsztyn. Oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:1, raz dla gdańszczan, raz dla olsztynian.

Trener Andrea Anastasi na mecze kontrolne do Rypina zabrał 10 zawodników pierwszej drużyny oraz trzech graczy zespołów młodzieżowych Trefla Gdańsk, którzy trenują z seniorami podczas okresu przygotowawczego – Jana Tomczaka, Macieja Ptaszyńskiego oraz Kacpra Wnuka. We wtorkowym meczu z pierwszego składu „gdańskich lwów” na parkiecie zameldowali się niemal wszyscy, poza Mateuszem Miką i Fabianem Majcherskim. Żółto-czarni wygrali w całym meczu 3:1, a najlepszą partią w ich wykonaniu był trzeci set, w którym zanotowali 72% skuteczności w przyjęciu oraz 62% w ataku. Najwięcej oczek zdobył Damian Schulz, który punktował 21-krotnie, dwukrotnie bezpośrednio z zagrywki. Na uwagę zasługuje też bardzo dobra postawa Wojciecha Ferensa, który wrócił do pełnej sprawności po zerwaniu więzadeł krzyżowych. „Feru” we wtorkowym spotkaniu rozegrał pełne cztery sety, notując 77% skuteczności w przyjęciu oraz 56% w ataku.

W środę wynik meczu był taki sam jak dzień wcześniej, jednak tym razem to na koncie Indykpolu znalazły się trzy zwycięskie partię. Najbardziej emocjonujący był trzeci set, który trwał 39 minut i zakończył się wygraną olsztynian 41:39. W środę na parkiecie oglądaliśmy wszystkich 10 zawodników pierwszej drużyny „gdańskich lwów”. Zgodnie z zapowiedziami trenera Anastasiego na boisku pojawił się Mateusz Mika, który wraca do zdrowia po operacji kolana. Kapitan gdańszczan rozegrał jedną partię, w której przyjmował z 60% skutecznością. Ponownie najwięcej punktów zebrał pierwszy atakujący LOTOSU Trefla. Tym razem Damian Schulz na swoim koncie zapisał 19 oczek, notując trzy punktowe bloki.

Kolejne sparingi, także z ekipą Indykpolu AZS Olsztyn, zaplanowano na 31 sierpnia (godz. 18) i 1 września (godz. 12) w Lęborku. Spotkania będą otwarte dla publiczności, a wstęp na nie jest wolny.

Skład LOTOSU Trefla we wtorkowym meczu: Nowakowski 6, Grzyb 8, Ferens 13, Jakubiszak 12, Schulz 21, Kozłowski, Olenderek (libero) oraz Niemiec 5, Ptaszyński 2.

Skład LOTOSU Trefla w środowym meczu: Nowakowski 7, Jakubiszak 12, Schulz 19, Niemiec 7, Mika 2, Kozłowski 1, Olenderek (libero) oraz Grzyb 6, Ferens 14, Tomczak 1, Ptaszyński 2, Majcherski (libero)