• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

21.08 www2
Pierwsze sparingi LOTOSU Trefla (21.08.2017) Autor: Justyna Gdowska

We wtorek i środę LOTOS Trefl Gdańsk rozegra pierwsze mecze sparingowe podczas okresu przygotowawczego przed sezonem 2017/2018. „Gdańskie lwy” zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn w Rypinie. Wstęp dla publiczności na oba mecze jest wolny. 

LOTOS Trefl ma za sobą już trzy tygodnie treningów. Teraz przed gdańszczanami pierwsze mecze kontrolne. – Jak na razie zawodnicy pracowali nad kondycją fizyczną i podnosili swój poziom indywidualnie. Teraz czas na powrót do grania. Od ostatnich meczów sezonu 2016/2017 minęły cztery miesiące, więc po trzytygodniowej pracy przede wszystkim indywidualnej, zaczynamy cykl spotkań kontrolnych i pracę nad poziomem technicznym całej drużyny – mówi trener Andrea Anastasi.

LOTOS Trefl, podobnie jak w latach ubiegłych, w spotkaniach kontrolnych zmierzy się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. – Zdecydowanie Olsztyn to nasza zaprzyjaźniona drużyna, ale partnerów do meczów kontrolnych wybieramy też pod kątem odległości. W tym momencie przygotowań do sezonu wolimy nie tracić sześciu, czy siedmiu godzin na podróż autobusem, by zagrać jeden – dwa mecze. Dlatego korzystamy z możliwości gry z Indykpolem i jutro oraz w środę spotkamy się w Rypinie, a 31 sierpnia i 1 września w Lęborku. Później mamy jeszcze szansę się mierzyć podczas Falkon Cup w Elblągu oraz w Warszawie w trakcie Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Oczywiście nie jest też tajemnicą, że zarówno były szkoleniowiec olsztynian – Andrea Gardini, jak i obecny – Roberto Santilli – to moi bliscy przyjaciele – dodaje z uśmiechem Włoch.

Andrea Anastasi w Rypinie będzie mógł sprawdzić wszystkich zawodników LOTOSU Trefla, którzy od początku okresu przygotowawczego trenują w ERGO ARENIE. – Najwięcej pytań pojawia się o Mateusza Mikę – wszystko przebiega zgodnie z planem i może on zagrać w spotkaniach kontrolnych. Na pewno nie w całym meczu, a jednym bądź dwóch setach, ale z pewnością będę mógł go wpuścić na boisko. Wojtek Ferens, który także wraca po kontuzji, uczestniczy w treningach w pełni normalnie. Oczywiście nie można powiedzieć, że z jego kolanem sytuacja jest perfekcyjna, ale nie przeszkadza ono w grze. Na przyjęciu ważne jest też, żeby Szymon Jakubiszak spędzał jak najwięcej czasu na boisku, ponieważ jego rozwój jest dla nas bardzo ważny. W najbliższych sparingach dostanie on pewnie najwięcej możliwości gry, a Mateusz i Wojtek będą stopniowo dołączać – kończy trener.  

Wtorkowe i środowe spotkania odbędą się w Rypińskim Centrum Sportu. We wtorek mecz się rozpocznie o godz. 18, a w środę o 11. Wstęp na oba spotkania jest wolny.