• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

11.10 www6
Piłka z autografem Piotra Nowakowskiego wylicytowana za 11 111 zł! Środki trafią do Fundacji Hospicyjnej (11.10.2018) Autor: Justyna Gdowska

Dwukrotny mistrz świata Piotr Nowakowski we wtorek gościł na antenie patrona medialnego Trefla Gdańsk, Radia Gdańsk. Środkowy, który zarówno w klubie jak i reprezentacji występuje z nr 1, poza samą rozmową z redaktorem Machnikowskim wziął też ze sobą do studia piłkę ze swoim autografem, którą przekazał na licytację na rzecz Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. Ta rozpoczęła się dzień później o godz. 10 i… miała zawrotny przebieg, kończąc się na sumie 11 111 zł! 

Zaczęło się od pana Grzegorza i pięciuset złotych, a potem było tylko lepiej i... sypnęło pięknymi kwotami. Ostatecznie piłkę z autografem Piotra Nowakowskiego wylicytowała firma JohnnyBros z Gdańska. A emocji nie brakowało od początku.

700 złotych zaproponował pan Rafał z Kociewia, potem padło 1100 złotych. Kolejne kwoty były coraz wyższe - 2,5 tysiąca, 3 tysiące, 4, 4,5, 5 tysięcy. Tu "walka" rozegrała się głównie między dwoma panami - Pawłem z Gdańska i Pawłem z Sopotu. Ten pierwszy zaproponował 7777 złotych i kiedy wydawało się, że to do niego właśnie trafi cenna piłka, do gry włączyła się firma JohnnyBros z Gdańska, wygrywając licytację kwotą 11111 złotych.

Pieniądze dla Hospicjum

Pieniądze w całości zostaną przekazane na Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC. To największa tego typu placówka na Pomorzu, w 2018 r. świętuje 35-lecie swojej działalności. Od 2016 r. Hospicjum prowadzi Fundacja Hospicyjna, która działa także w obszarach promocji wolontariatu, edukacji społecznej oraz wsparcia psychologicznego osieroconych dzieci i młodzieży. Od 15 lat organizuje ogólnopolskie kampanie społeczne pod hasłem "Hospicjum to też Życie", będącym swoistym credo organizacji. 

Gdy Piotr Nowakowski dowiedział się o kwocie, za jaką została wylicytowana piłka, od razu przekazał też do niej koszulkę z zakończonych 30 września mistrzostw świata (z kompletu granatowego) ze swoim autografem. 

Najnowsze galerie