• PlusLiga
    14. kolejka
    13.12.2017 , 18:00

    Łuczniczka Bydgoszcz 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

TeamPolandduringnationalanthems
Ostatni test biało-czerwonych przed mistrzostwami Europy (11.08.2017) Autor: Michał Rudnicki

Reprezentacja Polski z Arturem Szalpukiem w składzie sprawdzi swoją formę w XV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Rywalami podopiecznych Ferdinando de Giorgiego będą kolejno Francja, Kanada i Rosja.

Przed tygodniem Polacy rozegrali trzy pięciosetowe sparingi ze Słowenią. Dwa z nich wygrali w stosunku 4:1, w jednym z kolei ulegając 2:3. Był to przedostatni sprawdzian formy biało-czerwonych przed najważniejszą imprezą tego roku – rozgrywanymi w Polsce mistrzostwami Europy. Ostatnim będzie rozpoczynający się w piątek w Krakowie tradycyjny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Jak zwykle w tym turnieju podopieczni Ferdinando de Giorgiego mierzyć się będą z rywalami z najwyższej półki. W Tauron Arenie zagra trzech uczestników turnieju finałowego Ligi Światowej: złoci medaliści – Francja, brązowi – Kanada, a także Rosja.

Szansę na występ w Memoriale Wagnera ma trzech graczy LOTOSU Trefla. Polskim „rodzynkiem” jest Artur Szalpuk, który o miejsce w składzie na Eurovolley rywalizuje z czwórką innych przyjmujących – Rafałem Buszkiem, Michałem Kubiakiem, Bartoszem Kurkiem i Aleksandrem Śliwką. W Krakowie szansę występu może otrzymać wszystkich 18 graczy, którzy przygotowują się do mistrzostw Europy.

- Mecze w Spale pokazały, że praca, którą wykonaliśmy przez te sześć tygodni nie poszła na marne. Były to przyzwoite spotkania w naszym wykonaniu, choć mamy jeszcze do poprawy kilka elementów. Jeśli chodzi o atmosferę – jeszcze się nie pozabijaliśmy, więc chyba jest dobrze – opisuje z uśmiechem Szalpuk – Oczywiście chciałbym znaleźć się w czternastce na mistrzostwa Europy, ale nie mam pojęcia, jaką decyzję podejmie trener. Jeśli dostanę szansę podczas Memoriału, to będę się starał zaprezentować jak najlepiej, tak jak zresztą w każdym meczu.

W sobotę przyjmujący LOTOSU Trefla będzie miał okazję zmierzyć się z duetem klubowych kolegów. Po wywalczeniu brązowego medalu Ligi Światowej w składzie Kanady pozostał bowiem oczywiście TJ Sanders, a po kilku tygodniach nieobecności do kadry Stephane’a Antigi wrócił także Brad Gunter. Nowy atakujący gdańskiego zespołu dobrze zaprezentował się podczas pierwszego weekendu „Światówki”, ale później dostał wolne od selekcjonera i na pozycji atakującego sprawdzany był Nicholas Hoag. Teraz ten ostatni znów występować będzie na przyjęciu, a Gunter o miejsce po przekątnej z Sandersem walczyć będzie z graczem Onico Warszawa, Sharonem Vernonem-Evansem.

Skład reprezentacji Polski na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający: Fabian Drzyzga, Michał Kędzierski, Grzegorz Łomacz
atakujący: Łukasz Kaczarek, Dawid Konarski, Maciej Muzaj
przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka
środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Bartłomiej Lemański, Łukasz Wiśniewski
libero: Jakub Popiwczak, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Skład reprezentacji Kanady na XV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera:

rozgrywający: TJ Sanders, Brett Walsh
atakujący: Brad Gunter, Sharone Vernon-Evans
przyjmujący: Ryley Barnes, Jason DeRocco, Nicholas Hoag
środkowi: Daniel Jansen Vandoorn, Arthur Szwarc, Lucas Van Berkel, Graham Vigrass
libero: Blair Bann, Bryan Duquette, Steven Marshall

Terminarz XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie:

piątek, 11 sierpnia:

godz. 17.30: Kanada – Rosja
godz. 20.30: Polska – Francja

sobota, 12 sierpnia:

godz. 15.00: Polska – Kanada
godz. 18.00: Francja – Rosja

niedziela, 13 sierpnia:

godz. 15.00: Kanada – Francja
godz. 18.00: Polska – Rosja 

Źródło: FIVB