• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Obronić złoto Mistrzostw Polski Młodzików (10.05.2018) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. 058sport.pl

Z takim nastawieniem podopieczni Ariela Fijoła i Oskara Janiszewskiego wyruszyli na turniej finałowy do Dębicy położonej w województwie podkarpackim. Spośród zeszłorocznych uczestników tylko czterech znalazło się w nim ponownie. Oprócz żółto-czarnych są to zespoły z Jastrzębia, Warszawy oraz Wrocławia.

W finale Mistrzostw Polski Młodzików zagra osiem drużyn: Trefl Gdańsk (aktualny mistrz kraju), Jastrzębski Węgiel (brązowy medalista sprzed roku), UMKS MOS Wola Warszawa i TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych, które trafiły do grupy A, oraz KS Gwardia Wrocław, UKS Sparta AGH Kraków, LMKS Żak Espadon Pyrzyce i SKPS Dunajec Nowy Sącz, które są w grupie B.

Pierwszego i drugiego dnia młodzi siatkarze rozegrają pojedynki wewnątrz grup. Następnie w sobotę po południu czwarte zespoły z obu grup zagrają o 7. miejsce, a trzecie – o 5. lokatę. Po nich odbędą się półfinały systemem: I m. gr. A – II m. gr. B oraz I m. gr. B – II m. gr. A. Z kolei 13 maja dowiemy się, kto zajmie poszczególnie stopnie podium Mistrzostw Polski Młodzików. Miejscem walki będzie hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy. Przypomnimy, że w tej kategorii wiekowej siatkarze grają do dwóch wygranych partii.

Na inaugurację imprezy rano gdańszczan czeka starcie z ekipą z Wałbrzycha, natomiast po południu „młode lwy” staną naprzeciw warszawiaków. W sobotę, na koniec zmagań grupowych, rozegrają mecz z Jastrzębskim Węglem. Siatkarze Trefla nie ukrywają, że zamierzają walczyć o najcenniejszą nagrodę. Mają na to sporą szansę, bowiem drużyna ze stolicy Pomorza wygrała w tym sezonie wszystkie dotychczasowe spotkania.

W zeszłym roku podopieczni Ariela Fijoła przegrali jeden mecz grupowy, z nieobecnymi teraz kielczanami, by potem sięgnąć po złote krążki, a trzech zawodników, teraz kadetów, otrzymało wyróżnienia indywidualne: dla najlepszego blokującego, libero oraz MVP mistrzostw. Trzymamy kciuki za żółto-czarnych, by powtórzyli ten sukces!

 

Finał Mistrzostwa Polski Młodzików 2018:
Grupa A
11.05
g. 10.30 Trefl Gdańsk – TS Chełmiec Aqua Zdrój Wałbrzych
g. 16.00 Trefl Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa

12.05
g. 10.30 Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel

o 7. miejsce
g. 15.00 4. m. gr. A – 4. m. gr. B

o 5. miejsce
g. 16.30 3. m. gr A – 3. m. gr. B

półfinał 1
g. 18.00 1. m. gr. A – 2. m. gr. B

półfinał 2
g. 19.30 2. m. gr. A – 1. m. gr. B

13.05
o brąz
g. 10.00 przegr. półfinału 1 – przegr. półfinału 2

o złoto
g. 12.00 zw. półfinału 1 – zw. półfinału 2

Najnowsze galerie