• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

SIATKWKA BLISKO CIEBIE117
Oświadczenie klubu Trefl Gdańsk SA w sprawie korekt terminarza półfinałowych meczów PlusLigi między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów (16.03.2015)

Gdańsk, 16 marca 2015

Oświadczenie klubu Trefl Gdańsk SA w sprawie korekt terminarza półfinałowych meczów PlusLigi między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów

Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA, w porozumieniu z Profesjonalną Ligą Piłki Siatkowej i klubem KPS Skra Bełchatów SA, informuje o przełożeniu czwartego meczu półfinału PlusLigi między LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów z niedzieli, 22 marca, na sobotę, 4 kwietnia 2015. Zmianie nie ulegnie termin trzeciego spotkania, zaplanowanego na środę, 18 marca.

Wierzymy, że decyzja ta pozwoli drużynie z Bełchatowa na perfekcyjne przygotowanie do turnieju Final Four Ligi Mistrzów i że dzięki zmianom w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi zarówno PGE Skra, jak i Asseco Resovia, staną w Berlinie na podium najważniejszych klubowych rozgrywek w Europie, pisząc tym samym kolejną, wspaniałą kartę w historii polskiej siatkówki.

Jednocześnie wyrażamy niezadowolenie z powodu ubiegłotygodniowych działań klubu z Bełchatowa, mających na celu wywarcie medialnej presji na zarządzie klubu Trefl Gdańsk SA i sztabie szkoleniowym naszej drużyny. Rozmowy na temat przełożenia terminów toczyły się od ubiegłego czwartku, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie nie została dotąd przedstawiona. Z przykrością przyjmowaliśmy więc insynuacje godzące w dobre imię klubu, drużyny i sztabu szkoleniowego. Początkowo nie byliśmy wprawdzie entuzjastami sugerowanych korekt w terminarzu półfinałowych meczów PlusLigi, po pierwsze ze względu na krótki czas na wprowadzenie owych zmian, a po drugie z uwagi na problematyczną datę czwartego meczu zaproponowaną przez KPS Skra Bełchatów SA – 4 kwietnia, czyli Wielką Sobotę. Wciąż prowadziliśmy jednak rozmowy z PLPS i klubem z Bełchatowa, zarówno na poziomie zarządów klubów, jak i szkoleniowców drużyn. Ostatecznie zdecydowaliśmy się przystać na rozwiązanie korzystne z punktu widzenia interesu polskiej siatkówki.

Mamy nadzieję, że spotkanie pomiędzy LOTOSEM Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów, które rozegrane zostanie w sobotę, 4 kwietnia, w ERGO ARENIE ponownie okaże się świętem polskiej siatkówki i zostanie zapamiętane jako wielki mecz, zarówno pod względem poziomu sportowego widowiska, jak i atmosfery na trybunach.

Z poważaniem,

Zarząd klubu Trefl Gdańsk SA

Najnowsze galerie