• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

baner4x3
Nie jeden, a dziesiątki meczów Polski i Estonii w czasie mistrzostw (23.08.2017) Autor: Justyna Gdowska

Blisko 300 młodzieżowych uczestników z Polski i Estonii, 24 drużyny, dwie hale i gra od rana do wieczora – w sobotę w Gdańsku rozpocznie się Międzynarodowy Młodzieżowy Turniej Piłki Siatkowej. Zmagania zakończą się dwa dni później, w poniedziałek, tuż przed pierwszym gwizdkiem starcia biało-czerwonych z Estończykami w ramach LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania młodych zawodników!

W najbliższy weekend Gdańsk zamieni się w stolicę siatkówki na najwyższym poziomie. Stanie się tak zarówno za sprawą mistrzostw Europy, które już w czwartek zawitają do ERGO ARENY, jak i Międzynarodowego Młodzieżowego Turnieju Piłki Siatkowej „Mini Mistrzostwa Europy”, którego oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 11 na Orliku przy ul. Kołobrzeskiej. Zmagania w ramach rozgrywek młodzieżowych będą się toczyć w dwóch halach – Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej oraz w Szkole Podstawowej nr 8 przy ul. Meissnera. Zmierzą się w nich 24 drużyny – 12 żeńskich i 12 męskich – z Polski oraz Estonii. Najlepsze zespoły dziewczęce i chłopięce w dwóch kategoriach wiekowych – kadetów (16 i 17 lat) oraz juniorów (18 i 19 lat) – poznamy w poniedziałek 28 sierpnia przed meczem seniorskich reprezentacji Polski i Estonii.

- Bardzo się cieszymy, że w najbliższych dniach w Gdańsku zagoszczą nie tylko ci reprezentanci Estonii, którzy już grają na najwyższym poziomie, ale też zawodnicy młodzieżowi, którzy dopiero rozwijają swoje umiejętności. Na pewno dla obu ekip – estońskiej i polskiej – możliwość zmierzenia się z kolegami z zagranicy będzie dużą dawką doświadczenia, a także wspaniałą zabawą, a to jest w końcu w sporcie najważniejsze – mówi Łukasz Strzelecki, prezes Fundacji Rozwoju Kultury Fizycznej, która jest organizatorem turnieju. – Na co dzień staramy się aktywizować Polaków, zachęcając do korzystania z Orlików. Mam nadzieję, że tych blisko 300 graczy, którzy od soboty do poniedziałku będą rywalizować na siatkarskich parkietach, zainspiruje do uprawiania sportu kolejne dziesiątki, a może nawet setki osób – dodaje Strzelecki.

Otwarcie Turnieju odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia, o godz. 11 na Orliku przy ul. Kołobrzeskiej. Po części oficjalnej, w której udział wezmą przedstawiciele organizatorów i sponsorów wydarzenia, zawodnicy młodzieżowi oraz kibice będą mogli spotkać się i potrenować z zawodnikami LOTOSU Trefla. Do wspólnego odbijania piłek oraz zdjęć zapraszają Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Michał Kozłowski, Wojciech Ferens, Maciej Olenderek oraz trenerzy Andrea Anastasi i Bogdan Kotnik. Fani później również będą mogli obserwować młodzieżowe zmagania, ponieważ wszystkie mecze będą otwarte dla publiczności, a wstęp na nie jest wolny.

- Serdecznie zapraszamy kibiców do uczestnictwa w meczach. Te najważniejsze, o pierwsze miejsce w każdej kategorii, odbędą się w poniedziałkowe popołudnie. Można więc powiedzieć, że jeszcze przed rozpoczęciem starcia podopiecznych Ferdinando De Giorgiego z reprezentacją Estonii w ramach mistrzostw Europy, my już będziemy wiedzieć, który z tych dwóch nadbałtyckich krajów jest górą w siatkarskiej rywalizacji młodzieży – mówi z uśmiechem Łukasz Strzelecki.

Mecze będą rozgrywane w sobotę, niedzielę i poniedziałek od godz. 9. W weekend kończyć się będą około godz. 19, a ostatniego dnia Turnieju zwycięzców poznamy około godz. 17.

Sponsorami wydarzenia są Ferrero Polska Commercial, JM Marketing Group, Trefl SA i Estoński Związek Piłki Siatkowej, a współorganizatorem LOTOS Trefl Gdańsk. Patronat honorowy nad Turniejem objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki.