• PlusLiga
    21. kolejka
    17.02.2018 , 18:00

    MKS Będzin 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Mikoaj2
Mikołaj Bogucki w kadrze U17 na turniej barażowy w Belgii (13.04.2017) Autor: Wiola Prajsnar, fot. S.Wilczewski

Po trzydniowym zgrupowaniu w Spale duet trenerski Łoza-Fijoł wybrał dwunastoosobową reprezentację U17, która 12 kwietnia poleciała do Belgii walczyć o awans do lipcowych mistrzostw Europy w Turcji. Wśród wybrańców znalazł się Mikołaj Bogucki, atakujący Trefla Gdańsk SA.

Biało-czerwoni nie mieli wiele czasu na ostatnie przygotowania przed belgijskim turniejem barażowym o miejsce w europejskim czempionacie. Czternastu powołanych siatkarzy, z żółto-czarnymi Mikołajem Boguckim i Karolem Urbanowiczem w składzie, wraz ze sztabem stawili się w Spale w niedzielę, 9 kwietnia, tuż po rozegraniu meczów ćwierćfinałowych w ramach mistrzostw Polski młodzików.

Po niespełna trzech dniach treningów szkoleniowcy wybrali dwunastkę, która w barażu grupy C zagra o przepustkę do mistrzostw Europy, które odbędą się w lipcu w Turcji. Znalazł się w niej Mikołaj Bogucki, atakujący gdańskiego Trefla.

- Bardzo się cieszę, że mogę realizować swoje marzenia, grając w młodzieżowej kadrze Polski. Wszyscy świetnie dogadujemy się ze sobą, mimo że poza kadrą walczymy po dwóch stronach siatki, a dobra atmosfera w drużynie jest bardzo ważna – przekonuje zawodnik żółto-czarnych. - Mamy duże szanse na wygranie tego turnieju i zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy, więc koniecznie trzymajcie kciuki – dodaje.

Turniej w belgijskim Vilvoorde potrwa trzy dni. Polacy rozpoczną go 13 kwietnia meczem z gospodarzami (godz. 20), dzień później zmierzą się z Łotwą, również o godzinie 20. Zwycięstwa zapewnią im bezpośredni awans do mistrzostw Europy. Jeżeli zajmą drugie miejsce, będą musieli poczekać na rezultaty z pozostałych turniejów, bowiem do Turcji pojedzie jeszcze jedna drużyna, która będzie miała najlepszy bilans spośród drugich zespołów ze wszystkich grup.

 

Skład reprezentacji Polski U17:

Jakub Baranowski
Mikołaj Bogucki
Patryk Cichosz
Jakub Czerwiński
Jakub Dereń
Jakub Durski
Jakub Jaruzal
Dominik Kramczyński
Michał Nowakowski
Filip Roque De Oliveira
Piotr Skałbania
Bartosz Sławiński

Sztab szkoleniowo-medyczny:

Artur Łoza – trener
Ariel Fijoł – drugi trener
Krzysztof Wróbel – fizjoterapeuta
Maciej Etgens – statystyk
Tomasz Wątorek – szef reprezentacji


Harmonogram turnieju barażowego w Belgii:

13.04
g. 20.00 Polska – Belgia
14.04
g. 20.00 Polska – Łotwa
15.04
g. 15.00 Łotwa – Belgia