• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

3I7A9
Młodzieżowe zmagania bez juniorów (11.01.2018) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. S. Wilczewski

Rywalizację treflowych drużyn zaległym pojedynkiem rozpoczną gdańscy kadeci, którzy zmierzą się ze sobą 12 stycznia. Dzień później rozegrają już spotkania z aktualnej kolejki. Również w sobotę ostatnie starcie domowe w rundzie zasadniczej czeka drugoligowców, natomiast w niedzielę pierwsi młodzicy ze stolicy Pomorskiego ugoszczą starogardzian oraz gdynian, a drudzy udadzą się na turniej do Chwaszczyna. Jedynie juniorzy, którzy w grudniu zakończyli pierwszy etap rozgrywek, mają dłuższą przerwę w grze.

Kwadrans przed godziną pierwszą w piątek na parkiecie Gdańskiego Ośrodka Sportu pojawią się obie ekipy gdańskich kadetów, które mają do rozegrania zaległy mecz ligowy. Z kolei dzień później zarówno przed jednymi, jak i drugimi następne spotkania. Podopieczni Mariusza Łobacza na wyjeździe zmierzą się z SKS-em Starogardem Gdańskim, a siatkarze Ariela Fijoła u siebie z UMKS-em JURAND-em Malbork. Poprzednie starcia z tymi przeciwnikami zakończyły się wysokimi zwycięstwami żółto-czarnych.

Trefl Lębork w sobotę po raz ostatni będzie miał okazję zaprezentować się swojej publiczności w rundzie zasadniczej. Jego rywalem będzie LUKS WILKI Wilczyn, z którym w listopadzie lęborczanie wygrali pewnie w trzech setach. Pomorzanie walczą o jak najlepszą lokatę przed fazą play-off. Na razie zajmują trzecią pozycję w tabeli grupy 1 II ligi, tuż za GKS-em Stoczniowcem Gdańsk, jednak gdańszczanie mają jedynie punkt przewagi i rozegrany o jeden mecz więcej. Jest więc spora szansa na zajęcie przez siatkarzy Edwarda Pawlun fotela wicelidera i lepsze rozstawienie przed kolejną rundą.

Weekend zakończą młodzicy. Trefl Gdańsk II uda się do Chwaszczyna, gdzie oprócz miejscowego UKS-u Wilków zagra z UKS-em w Jastarni. Wszystkie trzy ekipy sąsiadują ze sobą w tabeli I ligi, plasując się w dolnej jej części, a różnica między zawodnikami Oskara Janiszewskiego, którzy ze zmiennym szczęściem skończyli dotychczasowe turnieje, a wyżej sklasyfikowanymi drużynami wynosi do trzech punktów. Starszych gdańszczan, czeka teraz pojedynek z SKS-em Starogardem Gdańskim oraz KATS-em Alpatem Gdynia. Mając na uwadze to, że młodzicy Ariela Fijoła do tej pory uporali się z każdym przeciwnikiem w dwóch partiach, przeważnie triumfując wysoko w każdej z nich, można spodziewać się kolejnych zwycięstw żółto-czarnych. Tym bardziej, że pojedynki Trefla Gdańsk I odbędą się w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Kołobrzeskiej, a wiadomym jest, że najlepiej gra się u siebie.

 

Terminarz:

II liga
13.01, g. 18.00
 Trefl Lębork – LUKS WILKI Wilczyn

Kadeci
12.01, g. 12.45, hala GOS-u
Trefl Gdańsk I – Trefl Gdańsk II

13.01, g. 16.15
SKS Starogard Gdański – Trefl Gdańsk I

13.01, g. 10.00, hala GOS-u
Trefl Gdańsk II – UMKS JURAND Malbork

Młodzicy
14.01, g. 13.00, hala GOS-u
Trefl Gdańsk I – SKS Starogard Gdański
SKS Starogard Gdański – KATS Alpat Gdynia
Trefl Gdańsk I – KATS Alpat Gdynia

14.01, g. 10.00, Chwaszczyno
UKS Wilki Chwaszczyno – UKS w Jastarni
UKS w Jastarni – Trefl Gdańsk II
Trefl Gdańsk II – UKS Wilki Chwaszczyno

Najnowsze galerie