• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

Młodzieżowe derby Trefla (11.10.2018) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. 058sport.pl

W ten weekend już wszystkie żółto-czarne ekipy rozpoczną zmagania ligowe. Juniorzy, kadeci i młodzicy zainaugurują sezon bratobójczymi pojedynkami, z kolei Trefl Lębork w ramach II ligi rozegra trzeci mecz, który będzie jednocześnie szansą na trzecią wygraną z rzędu.

W sobotę czekają nas dwa pojedynki Trefla. Jako pierwsze na boisko wyjdą obie ekipy kadetów, które zmierzą się ze sobą w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ul. Kołobrzeskiej 61. W poprzednim sezonie Trefl Gdańsk I dotarł do finałowego turnieju mistrzostw Polski, skąd przywiózł srebrne medale, po drodze zdobywając tytuł mistrza Pomorza. Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania zabrzmi o godzinie 10.00.

Późnym popołudniem rozpoczną się derby Pomorza w rozgrywkach II ligi - w hali przy SP 7 przy ul. Piotra Skarbi 52 Trefl Lębork podejmie GKS Stoczniowiec Gdańsk. Będzie to trzeci pojedynek podopiecznych Edwarda Pawlun w tym sezonie. Poprzednie dwa zakończyły się triumfami lęborczan – pierwsze 3:2 z SMS-em Police, a drugie 3:1 z MKS-em Notecią Czarnków. Pomimo trudności w obu pojedynkach, lęborczanie potrafili zachować spokój i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Również i tym razem mają zamiar zgarnąć komplet punktów.

14 października już od rana hala GOS-u będzie miejscem siatkarskich emocji. Najpierw o godzinie 10.00 rozpocznie się pierwszy turniej młodzików, w którym o punkty powalczą dwa zespoły Trefla Gdańsk oraz UKS-u Jasieniaka Gdańsk. Miniony sezon skończył się dla najmłodszych „gdańskich lwów” wyśmienicie – zmagania w mistrzostwach Polski zakończyli na trzecim miejscu i, tak jak kadeci, z tytułem mistrza Pomorskiego.

Weekendowych emocji jako ostatnie dostarczą nam dwie ekipy juniorzy, które również staną naprzeciw siebie w inauguracyjnym spotkaniu tegorocznej ligi. W poprzednich rozgrywkach pierwsza drużyna nie miała sobie równych w województwie, a z finałów krajowych wróciła jako siódma siła w Polsce. Teraz zarówno Trefl Gdańsk I jak i Trefl Gdańsk II przystępują do sezonu w nieco zmienionych składach, ale w przedsezonowych przygotowaniach widać było, że zawodnicy są zdeterminowani, by walczyć o najwyższe cele. Początek meczu o godzinie 15.00 również w hali przy ul. Kołobrzeskiej 61.

Zapraszamy na trybuny!

 

Terminarz:

II liga
13.10, g. 18.00
Trefl Lębork – GKS Stoczniowiec

Juniorzy
14.10, g. 15.00
Trefl Gdańsk I – Trefl Gdańsk II

Kadeci
13.10, g 10.00
Trefl Gdańsk II – Trefl Gdańsk I

Młodzicy
14.10, g. 10.00
Trefl Gdańsk I – Trefl Gdańsk II
Trefl Gdańsk II – UKS Jasieniak Gdańsk
Trefl Gdańsk I – UKS Jasieniak Gdańsk

Najnowsze galerie