1 2 3 4 5

Aktualności RSS

3I7A4
Młodzicy Trefla mistrzami Polski! (14.05.2017) Autor: MR/WP, fot. S. Wilczewski

Ostatnie dni obfitują w sukcesy młodych gdańskich siatkarzy. Przed tygodniem kadeci wywalczyli wicemistrzostwo kraju, w sobotę oparta na graczach Trefla kadra Pomorza sięgnęła po złoto Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a dzień później tytuł mistrzów Polski młodzików wywalczył zespół żółto-czarnych złożony z graczy z rocznika 2002 i młodszych.

Medalowe aspiracje gdańskich młodzików mogły zdradzać już ich występy we wcześniejszych fazach rywalizacji ogólnopolskiej. W czterech meczach rozgrywanego u siebie turnieju ćwierćfinałowego stracili tylko jednego seta, ogrywając kolejno zespoły z Nowego Tomyśla, Szczecina, Nowej Soli i Kalisza. W półfinałach też przegrali zaledwie jedną partię, z kompletem wygranych zwyciężając z Bzurą Ozorków, Czarnymi Radom i Huraganem Wołomin.

Podopieczni Ariela Fijoła rozpoczęli udział w finałach od przegranego seta z Chemikiem Bydgoszcz, ale zwyciężyli w dwóch kolejnych partiach i wygrali inauguracyjne spotkanie. Zwycięstwo 2:0 nad MOS-em Wolą Warszawa zapewniło im z kolei miejsce w półfinale, przez co do ostatniego grupowego pojedynku z Plasem Kielce mogli podejść na ludzie. Rywale, również pewni wyjścia z grupy wygrali 2:0, ale nie zbili graczy Trefla ze zwycięskiego szlaku.

W półfinale żółto-czarni mierzyli się z Gwardią Wrocław. Pierwsza partia była siatkarskim thrillerem, zakończonym zwycięstwem wrocławian 32:30. Gdańszczanie szybko jednak pozbierali się, w drugim secie wygrywając 25:15 i w tie-breaku gromiąc przeciwników 15:5. Zagwarantowali sobie tym samym przynajmniej wicemistrzostwo kraju, jednak cel był jasny – złoto. Finał był dla nich okazją do rewanżu na ekipie z Kielc i okazał się jednostronnym widowiskiem, zdominowanym przez Trefla. W pierwszej partii ekipa trenera Fijoła wygrała do 20, a w drugiej zdeklasowała Plasa, triumfując 25:11 i zdobywając tytuł mistrzów Polski!

Do młodych żółto-czarnych powędrował też szereg nagród indywidualnych. MVP dębickich zawodów został wybrany atakujący Jakub Szydlik, za najlepszego blokującego uznano Jordana Zaleszczyka, a Dawid Pruszkowski nie miał sobie równych wśród libero.