• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

29.06 www2
Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów 2 listopada (29.06.2018) Autor: Justyna Gdowska

Brązowi medaliści PlusLigi – „gdańskie lwy” – w sezonie 2018/2019 będą rywalizować nie tylko na polskich parkietach, ale też w elitarnej Lidze Mistrzów. Gdańszczanie zmagania w tych prestiżowych rozgrywkach – jako jedna z najlepszych 20 drużyn „starego kontynentu” – rozpoczną od razu od fazy grupowej. Dziś europejska federacja podała, że losowanie grup odbędzie się 2 listopada.

W Lidze Mistrzów w sezonie 2018/2019 zagrają łącznie 34 zespoły, a w samej fazie grupowej zmierzy się 20 ekip. W rundzie kwalifikacyjnej powalczy 16 drużyn, z których dwie najlepsze awansują do dalszej części zmagań – tam rozstawionych jest 18 zespołów, wśród których są także trzy najlepsze polskie zespoły – oprócz Trefla Gdańsk mistrz kraju PGE Skra Bełchatów oraz wicemistrz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Rundy kwalifikacyjne (1-3, bez udziału polskich drużyn) rozgrywane są systemem pucharowym, w formacie meczów u siebie i na wyjeździe. Dziś rozlosowano pary, a rozgrywki rozpoczną się na początku października. Zwycięzcy trzeciej rundy dołączą do 18 drużyn, które zostały już rozstawione i walkę rozpoczną od czwartej rundy – fazy grupowej. Składy grup poznamy podczas losowania, które odbędzie się 2 listopada tego roku. W tym samym miesiącu odbędą się pierwsze mecze fazy grupowej.

Warto podkreślić, że w rozgrywkach Ligi Mistrzów w sezonie 2018/2019 zaszły dość ważne zmiany. Zrezygnowano z rozgrywania Final Four. Zespoły będą rywalizowały w pięciu czterozespołowych grupach, a osiem najlepszych awansuje do play-off. W ćwierćfinałach i półfinale odbędą się dwa mecze, a finał rozegrany zostanie na neutralnym terenie.

Gospodarza "wielkiego finału" władze CEV wyłonioną w drodze konkursu. Nowością jest fakt, że całe wydarzenie będzie dwudniowym świętem siatkówki, bowiem udział w nim wezmą po dwie najlepsze ekipy męskie i żeńskie. Ma to pozwolić na długoterminowe planowanie i odpowiednią promocję wydarzenia, zwiększyć zainteresowanie opinii publicznej i mediów oraz zapewnić niezapomniane wrażenia kibicom siatkówki.

Losowanie Ligi Mistrzów 2018/2019:

I runda kwalifikacji:

CV Teruel (Hiszpania) – Lindemans Aalst (Belgia)
Viking Bergen (Norwegia) – Chaumont VB 52 HM (Francja)

Mladost Brcko (Bośnia i Hercegowina) – Neftohimic 2010 Burgas (Bułgaria)
Mladost Zagrzeb (Chorwacja) – Vojvodina Nowy Sad (Serbia)

VRCK Kazincbarcika (Węgry) – PAOK Saloniki (Grecja)
Levoranta Sastamala (Finlandia) – Stambuł BBSK (Turcja)

Szachcior Soligorsk (Białoruś) – United Volleys Frankfurt (Niemcy)
Abiant Groningen (Holandia) – Posojilnica AICH/DOB (Austria)

Drużyny fazy grupowej (4. rundy) Ligi Mistrzów:
Sir Colussi Sicoma Perugia (Włochy)
Cucine Lube Civitanova (Włochy)
Azimut Modena (Włochy)
Zenit Kazań (Rosja)
Zenit Sankt Petersburg (Rosja)
Dynamo Moskwa (Rosja)
PGE Skra Bełchatów (Polska)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Polska)
Trefl Gdańsk (Polska)
Halbank Ankara (Turcja)
Arkas Izmir (Turcja)
Berlin Recycling Volleys (Niemcy)
VfB Friedrichshafen (Niemcy)
Greenyard Maaesik (Belgia)
Knack Roeselare (Belgia)
Tours VB (Francja)
ACH Volley Lublana (Słowenia)
CEZ Karlovarsko (Czechy)

Najnowsze galerie