Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

20170319GR5209024RADaa2
Juniorzy w finale mistrzostw Polski, młodzicy ze złotem Pomorza (20.03.2017) Autor: Wiola Prajsnar

Mnóstwo emocji, radości i dobrej siatkówki – tak weekend spędzili kibice zgromadzeni w hali Gdańskiego Ośrodku Sportu. W odbywającym się tam półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Trefl Gdańsk SA wywalczył awans do finału rozgrywek krajowych, natomiast w niedzielę młodzicy triumfowali w swoim finale wojewódzkim.

Od piątku, 17 marca, cztery ekipy juniorów rywalizowały w półfinale krajowych mistrzostw. Oprócz Trefla Gdańsk SA, który był gospodarzem imprezy, o przepustkę do ostatniego etapu walczyły MUKS Amber Kalisz, Cuprum Lubin oraz Jastrzębski Węgiel.

W pierwszym dniu zawodów żółto-czarni zmierzyli się z zespołem z Kalisza. Po pierwszym dość łatwo wygranym secie przez Trefla przyjezdni postraszyli gdańszczan, wygrywając drugą partię. Na szczęście była to jedynie chwila słabszej gry podopiecznych Adama Miotka. Kolejne sety padły już ich łupem, dzięki czemu żółto-czarni zrobili pierwszy krok do znalezienia się w finale Mistrzostw Polski. W drugim starciu Jastrzębie wysoko pokonało Cuprum Lubin  S.A.

Sobota rozpoczęła się od meczu kaliszan z jastrzębianami. Po czterech setach ze zwycięstwa cieszyli się ci drudzy, zapewniając sobie awans do kwietniowego finału. Po nich na parkiecie pojawili się Trefl Gdańsk i zespół z Lubina. Siatkarze z Pomorza nie mieli łatwej przeprawy z lubinianami. Praktycznie za każdym razem gonili wynik i dopiero w końcówkach udawało im się przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę . Dzięki determinacji i walce do końca po trzech ciężkich setach gdańszczanie mogli cieszyć się z miejsca w finale Mistrzostw Polski.

Niedzielne starcia pomiędzy zespołami były już tylko formalnością. Cuprum Lubin pokonało MUKS Amber Kalisz 3:1, zajmując 3. miejsce w turnieju, a siatkarze Adama Miotka, także w czterech setach, ulegli jastrzębianom.

19 marca tuż po juniorach na parkiet wyszli młodzicy, aby rozegrać finał zmagań wojewódzkich. O miano najlepszych na Pomorzu Trefl Gdańsk SA rywalizował z UKS-em Wilkami Chwaszczyno, SPS-em Lębork oraz UKS-em SET-em Starogard Gdański. Żółto-czarni nie mieli sobie równych, wygrywając najpierw z Chwaszczynem, a kilka godzin później w finale z Lęborkiem.

Finał Mistrzostw Polski Juniorów z udziałem gdańskiej drużyny odbędzie się w Kętrzynie w dniach 5-9 kwietnia, natomiast młodzicy rozegrają ćwierćfinał 7-9 kwietnia.