• PlusLiga
    14. kolejka
    13.12.2017 , 18:00

    Łuczniczka Bydgoszcz 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

P1310488a2
Juniorzy przed szansą na finał Mistrzostw Polski (16.03.2017) Autor: Wioleta Prajsnar

Od piątku, 17 marca, hala Gdańskiego Ośrodka Sportu przy ulicy Kołobrzeskiej 61 będzie areną zmagań juniorów w ramach półfinału Mistrzostw Polski. Natomiast w niedzielę, 19 marca, tuż po zakończeniu tego turnieju rozegrany zostanie finał wojewódzki w kategorii młodzików.

Dwa tygodnie temu Trefl Gdańsk SA był gospodarzem ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorów. Wtedy żółto-czarni zakończyli rozgrywki na pierwszym miejscu, nie notując żadnej porażki, więc mają nadzieję, że i tym razem rodzime „ściany” pomogą im w wywalczeniu miejsca w finale rozgrywek. Łatwo jednak nie będzie, ponieważ chętkę na wygraną mają także trzy pozostałe zespoły: Cuprum Lubin S.A., Jastrzębski Węgiel oraz MUKS Amber Kalisz.

Pierwszego dnia turnieju o godzinie 13 gdańszczanie zagrają z ekipą z Kalisza, w sobotę o godzinie 12 z lubinianami, natomiast w niedzielę w samo południe rozpoczną spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Do finału, który odbędzie się w kwietniu w Kętrzynie, awansują tylko dwa zespoły, więc podopieczni Adama Miotka nie mogą sobie pozwolić na żadne potknięcie.

W niedzielę po zakończeniu ostatniego spotkania juniorów na parkiecie hali GOS-u pojawią się młodzicy, którzy rozegrają finał wojewódzki w swojej kategorii wiekowej. Oprócz Trefla Gdańsk SA o miano najlepszych na Pomorzu powalczą: UKS Wilki Chwaszczyno, SPS Lębork oraz UKS SET Starogard Gdański. O godzinie 14 żółto-czarni zmierzą się z Chwaszczynem, godzinę później na parkiecie pojawią się pozostałe dwie drużyny. Następnie na 16.30 przewidziany jest mecz o 3. miejsce i przed 18 powinien rozpocząć się finał turnieju.

 

Harmonogram turnieju młodzików:

Godz. 14:00 Trefl Gdańsk S.A. – UKS Wilki Chwaszczyno
Godz. 15:15 SPS Lębork – UKS SET Starogard Gdański
Godz. 16:30 mecz o 3. miejsce
Godz. 17:45 Finał


Harmonogram półfinału Mistrzostw Polski Juniorów: