1 2 3 4 5

Aktualności RSS

1723724913536611146901931837542769o2
II liga i kadeci w półfinałach (13.03.2017) Autor: Wiola Prajsnar

Spotkania minionego weekendu zakończyły się pomyślnie dla żółto-czarnych drużyn. Drugoligowcy pewnie pokonali Grudziądz, kadeci awansowali do półfinału Mistrzostw Polski, a młodzicy wygrali wszystkie mecze w ostatniej rundzie rozgrywek.

Najwcześniej, bo już w czwartek 9 marca, rywalizację rozpoczęli gdańscy kadeci. W Poznaniu, gdzie odbywał się ćwierćfinał Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, podopieczni Mariusza Łobacza w grupie spotkali się z zespołami ze Szczecina oraz Piły, które pokonali beż żadnych problemów. W półfinale Trefl Gdańsk pewnie wygrał z MLKS-em Volleyem Gubin, natomiast w finale turnieju na siatkarzy z Pomorza czekała ekipa gospodarzy. Tradycji stało się zadość i także ten mecz żółto-czarni rozstrzygnęli na swoją korzyść w trzech setach, zapewniając sobie awans do półfinału MP z pierwszego miejsca.

W sobotę drugie spotkanie ze Stalą Grudziądz w play-offach rozegrał Trefl Lębork. Dzięki zwycięstwu w pierwszym pojedynku zawodnikom Adama Miotka do awansu do kolejnej rundy brakowało tylko dwóch setów. Ta sztuka udała się lęborczanom bez większych problemów, ku uciesze zgromadzonej publiczności. W trzeciej partii trener gospodarzy dał pograć zmiennikom. Co prawda na początku żółto-czarni toczyli z przeciwnikami wyrównaną walkę, minimalnie przegrywając, jednak fenomenalna końcówka w wykonaniu Trefla sprawiła, że to oni mogli cieszyć się z ostatecznego triumfu. Statuetkę MVP po raz drugi zgarnął Maciej Ptaszyński.

Na zakończenie tego pełnego emocji weekendu na parkiet wyszli młodzicy. W ostatnim turnieju ich przeciwnikami byli UKS SUCHANIK Gdańsk, UKS SET Starogard Gdański oraz SPS Lębork I. Mecze z pierwszymi dwiema drużynami podopieczni Ariela Fijoła rozstrzygnęli na swoją korzyść dopiero w tie-breaku. Z kolei z lęborczanami wygrali już wysoko 2:0, zapewniając sobie miejsce w niedzielnym finale wojewódzkim.