• PlusLiga
    21. kolejka
    17.02.2018 , 18:00

    MKS Będzin 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

IGA19
Finał trzeciej edycji programu „Siatkarz z klasą” (17.05.2017) Autor: Justyna Gdowska

We wtorkowe przedpołudnie ponad 150 uczniów z ośmiu klas wzięło udział w grze miejskiej, która została przygotowana na zwieńczenie trzeciej edycji programu „Siatkarz z klasą”. Dzieci podczas wykonywania zadań musiały wykazać się umiejętnościami i kierować wartościami, które były w nich rozwijane przez cały sezon i którymi według LOTOSU Trefla należy posługiwać się w życiu – są to m.in. działanie zgodnie z zasadami fair play, uczciwe współzawodnictwo, prowadzenie aktywnego trybu życia, zaradność, czy zespołowość. Zabawa była świetna, a na jej zakończenie do uczniów dołączyli ich siatkarscy opiekunowie. 

W sezonie 2016/2017 uczniowie biorący udział w programie „Siatkarz z klasą” mieli do zrealizowania cztery zadania. Rok szkolny zaczęli od przygotowania projektów wzorów koszulek, które następnie na T-shirty przełożyła firma Vollso. Dzieci wspierały w nich swoich siatkarskich opiekunów podczas meczów, a także ubierały je na spotkania z zawodnikami w szkołach. Drugie wyzwanie zdecydowanie wymagało przedsiębiorczości, a także uczyło tego, co w życiu jest bardzo ważne, czyli niesienia pomocy innym. Dzieci projektowały bowiem puzzle, które później dystrybuowały na meczach jako cegiełki, a zebrane pieniądze przekazały… dzieciom z Pomorskiego Hospicjum.

- Wspólnymi siłami zrobiliśmy coś naprawdę fajnego i szczytnego. Jestem dumny, że to moja klasa zebrała największą kwotę, ale za ogromne zaangażowanie dziękuję wszystkim uczestnikom „Siatkarza z klasą”. Wszystkim kibicom jestem z kolei wdzięczny za hojność. To nasz wspólny sukces, który pokazuje, że razem możemy więcej - mówił wtedy Damian Schulz, opiekun klasy, która zebrała najwięcej środków.

W grudniu dzieci miały też zarażać swoich rówieśników pasją do siatkówki i aktywnej formy spędzania czasu wolnego i zaprosić do ERGO ARENY jak największą liczbę znajomych ze szkoły. Zwycięska klasa mogła w nagrodę szaleć w JUMP CITY, spalając kalorie na trampolinach. Ostatnim wyzwaniem było natomiast nakręcenie przez dzieci teledysku. Uczniowie poznali tu tajniki przygotowania dobrego scenariusza (takiego, jak tworzony jest przed meczami), wykazali się kreatywnością przy opracowywaniu koncepcji i zdecydowanie musieli z powodzeniem pracować w grupie.

We wtorek dzieci spotkały się natomiast podczas gry miejskiej, która także wymagała od nich m.in. aktywności fizycznej, szlifowania siatkarskiej wiedzy, jak i umiejętnego posługiwania się mapą. – Uczniowie musieli stawić się na czterech stacjach, gdzie czekały na nich wyzwania. W większości związane były one ze sportem – dzieci miały za zadanie odbijać piłkę, skakać w workach i grać w siatkarskie kalambury – ale na plaży czekało też jedno wyzwanie przygotowane specjalnie z myślą o zbliżającym się sezonie letnim. Dzięki uprzejmości WOPR-u klasy uczyły się podstaw ratownictwa i odpowiednich zachowań w sytuacji, gdy nad morzem ma miejsce nieszczęśliwe wydarzenie – mówi Katarzyna Szumowska, koordynator projektu „Siatkarz z klasą”.

- Ten projekt jest niesamowity. Dzieci poznały m.in. podstawy przedsiębiorczości, mogły lepiej poznać też siebie nawzajem. Myślę, że dziś moja klasa to nie jest ta sama grupa dzieci, która zaczynała udział w tym programie kilka miesięcy temu. Po dzieciach widać rozwój, ale nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ poziomem musieliśmy dorównać do naszego wspaniałego siatkarskiego opiekuna, Damiana Schulza – skomentowała projekt wychowawczyni klasy IVa ze Szkoły Podstawowej nr 89 w Gdańsku, Ewa Błońska.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w programie. Przypomnijmy - na początku września do weteranów programu – Wojciecha Grzyba, Piotra Gacka i Bartosza Gawryszewskiego, którzy wciąż spotykali się z dziećmi odpowiednio z SP 8, SP 81 i SP 77 w Gdańsku – dołączyli debiutanci: Michal Masny, Szymon Romać, Miłosz Hebda, Damian Schulz i Fabian Majcherski. Pod ich opiekę trafiły kolejno: klasa IIIB z SP 58 z Siedlec, IVB z SP 16 na Oruni, IVE z SP nr 85 na Jasieniu, IVA z SP nr 89 na Żabiance i VIA z SP 9 w Sopocie.

Dziękujemy za miesiące świetnej zabawy i edukacji!