• PlusLiga
    Mecz o 3. miejsce
    05.05.2018 , 17:30

    Trefl Gdańsk 3 1 Indykpol AZS Olsztyn


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

3I7A8
Dwa zwycięstwa żółto-czarnych kadetów (27.11.2017) Autor: Wioleta Prajsnar, fot. S. Wilczewski

Zespoły Trefla ze zmiennym szczęściem zakończyły ostatni weekend listopada. Oba zespoły gdańskich kadetów cieszyły się z wywalczenia kompletu punktów, z kolei mniej szczęścia mieli drugoligowcy, którzy ulegli przeciwnikom z Grudziądza.

Dla Trefla Lębork stawką meczu z KS-em Stalą Grudziądz było utrzymanie trzeciego miejsca w tabeli swojej grupy. Podopieczni Edwarda Pawlun, osłabieni brakiem kilku zawodników, starali się nadrobić nieobecność kolegów, jednak nie było to łatwe. Rywale grali konsekwentnie w ataku, a żółto-czarni przeplatali momenty świetnej gry blokiem czy w kontrach gorszym przyjęciem i obroną. To sprawiło, że lęborczanie musieli ostatecznie przełknąć gorycz porażki oraz spadek o jedną pozycję w klasyfikacji grupy I.

W zdecydowanie lepszych humorach po swoich spotkaniach byli gdańscy kadeci. Zarówno pierwsza, jak i druga ekipa pokonały przeciwników bez straty seta. Siatkarze Mariusza Łobacza dość łatwo wygrali z SPS-em Lębork, choć w trzeciej partii o przedłużenie meczu rywale walczyli do samego końca. Na szczęście więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, wygrywając za trzy punkty.

Trudniejszą przeprawę miał Trefl Gdańsk II. O ile w pierwszej odsłonie pojedynku zespół Ariela Fijoła triumfował z pięciopunktową przewagą, o tyle drugiej partii GKS Stoczniowiec tak łatwo oddać nie zamierzał. Żółto-czarni mieli jednak w pamięci poprzednie starcie z tym przeciwnikiem, które przegrali w tie-breaku, więc utrzymali koncentrację do końca, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę w secie, a później i w całym meczu.

 

Wyniki:

II liga
Trefl Lębork – KS Stal Grudziądz 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

Kadeci
Trefl Gdańsk – SPS Lębork 3:0 (25:15, 25:9, 25:23)
Trefl Gdańsk II – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:20, 29:27, 25:20)

Najnowsze galerie