• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

GetImageafda2
Dwóch graczy LOTOSU Trefla walczy o triumf w Lidze Światowej (04.07.2017) Autor: Michał Rudnicki

TJ Sanders z reprezentacją Kanady oraz Daniel McDonnell w barwach USA rozpoczną dziś walkę w Final Six Ligi Światowej. W brazylijskiej Kurytybie zmierzą się oni z zespołami Serbii, Francji, Rosji oraz drużyną gospodarzy.  

Dla Kanadyjczyków będzie to drugi start w finałach Ligi Światowej. W 2013 roku zespół prowadzony wówczas przez Glenna Hoaga przegrał z Brazylią i Rosją, nie awansował do półfinałów, ostatecznie będąc sklasyfikowanym na piątym miejscu. Podczas tegorocznego turnieju Final Six podopieczni Stephane’a Antigi będą mieli okazję do rewanżu, bowiem trafili do identycznej grupy. 4 lipca na inaugurację zmagań zagrają z gospodarzami, zaś dzień później zmierzą się z Rosjanami. Miejsce reprezentacji Kanady w gronie sześciu najlepszych ekip World League to największa sensacja tej edycji. W fazie interkontynentalnej wygrała ona pięć z dziewięciu spotkań, tyle samo co reprezentacja Rosji i o jedno mniej niż Canarinhos.

Z dwóch graczy LOTOSU Trefla, którzy występowali w poprzednich meczach kanadyjskiej kadry, w Kurytybie zagra tylko TJ Sanders, który zapewne pełnić będzie rolę podstawowego rozgrywającego. W kraju pozostał Brad Gunter, który najprawdopodobniej dostanie swoją szansę w kontynentalnych rozgrywkach w późniejszej fazie sezonu reprezentacyjnego.

W drugiej grupie finałów zagrają triumfatorzy trzech ostatnich edycji Ligi Światowej. Amerykanie zwyciężyli w tych rozgrywkach w 2014 roku, rok później złoto padło łupem Francuzów, a 12 miesięcy temu wygrali Serbowie. Francja i Serbia imponowały formą również w fazie interkontynentalnej tegorocznych zmagań. Trójkolorowi wygrali osiem z dziewięciu spotkań, a zespół z Bałkanów doznał tylko trzech porażek. Gracze ze Stanów Zjednoczonych zwyciężyli tylko w czterech starciach, ale zgromadzili więcej punktów i lepszy bilans setów niż legitymujące się takim samym stosunkiem zwycięstw Belgowie, Polacy i Bułgarzy. Pierwszego dnia finałów Daniel McDonnell i jego koledzy zagrają z Francuzami, a kolejnego – z Serbią. Awans do najlepszej czwórki uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Na 8 lipca zaplanowano półfinały, zaś kolejnej nocy polskiego czasu rozegrane zostaną mecze o medale. Wszystkie mecze odbędą się na specjalnie zaaranżowanym stadionie piłkarskim w Kurytybie.

4 lipca 2017:

godz. 20.05: Brazylia – Kanada (z TJ-em Sandersem, bez Brada Guntera)
godz. 22.40: Francja – USA (z Danielem McDonnellem)

5 lipca 2017:

godz. 20.05: Rosja – Kanada
godz. 22.40: Serbia – USA

6 lipca 2017:

godz. 20.05: Brazylia – Rosja
godz. 22.40: Francja – Serbia

7 lipca 2017:

godz. 20.05: półfinał
godz. 22.40: półfinał

9 lipca 2017:

godz. 1.00: mecz o 3. miejsce
godz. 4.05: finał

Źródło: fot. FIVB