• PlusLiga
    14. kolejka
    13.12.2017 , 18:00

    Łuczniczka Bydgoszcz 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

0412LotosLuczniczka29RHd2
Czy Czunek spłata psikusa kolegom? (10.03.2017) Autor: Michał Rudnicki

Siatkarze LOTOSU Trefla wciąż mają szansę na walkę o piąte miejsce w PlusLidze. Nie mogą jednak pozwolić sobie już na żadną stratę punktów, więc w sobotnim starciu w Bydgoszczy muszą sięgnąć po ich komplet. 

Gdańscy siatkarze podkreślają, że w końcówce sezonu nie brakuje im motywacji. Wciąż walczą o zaspokojenie własnych ambicji oraz o jak najlepszą pozycję na koniec fazy zasadniczej. Mają szansę, by odrobić straty do szóstego miejsca, które z kolei później da im prawo rywalizacji o miano piątej drużyny w Polsce. Aby to osiągnąć, muszą jednak w czterech kolejkach zgromadzić komplet punktów, licząc jednocześnie na potknięcia ekip z Lubina i Radomia.

Realizację tej misji powinni zacząć od wywalczenia trzech oczek w sobotnim spotkaniu w Bydgoszczy. Łuczniczka to bowiem ekipa, która dotąd nie wygrała ani jednego spotkania z zespołami z górnej części tabeli, ogólnie zwyciężając tylko w 5 z 26 potyczek. W lutym w zespole dokonano zmiany szkoleniowca, Piotra Makowskiego zastępując Serbem Draganem Mihailoviciem, jednak roszada ta jak dotąd nie przełożyła się na wzrost liczby meczów wygranych przez bydgoszczan.

Potencjał personalny Łuczniczki z pewnością jest jednak większy niż wskazuje na to zajmowane przez nią czternaste miejsce w tabeli. Tacy gracze jak Jan Nowakowski, Milan Katić, Wojciech Jurkiewicz czy Igor Yudin sprawiają, że drużyny z Bydgoszczy nie można lekceważyć. Szczególny mecz czeka z pewnością wypożyczonego z LOTOSU Trefla Mateusza Czunkiewicza.

- Cieszę się, że jest to kolejne spotkanie przeciwko Gdańskowi. Pierwsze nie było dla nas korzystne, ale mam nadzieję, że na własnym terenie powalczymy i zdobędziemy cenne punkty. Taryfy ulgowej dla kolegów z Gdańska nie będzie. Wręcz przeciwnie, będę chciał pokazać się jak najlepiej i wygrać to spotkanie, nawet za trzy punkty – deklarował „Czunek” na oficjalnej stronie Łuczniczki.

Czy 21-letni libero faktycznie będzie w stanie pokrzyżować szyki graczom LOTOSU Trefla? Czy jednak podopieczni Andrei Anastasiego dobrze wykonają swoje zadanie i po raz drugi w tym sezonie w starciu z zespołem z Bydgoszczy zgarną komplet punktów? Początek tego spotkania w sobotę, 11 marca, o godz. 17.00. Mecz nie będzie transmitowany przez telewizję.