• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

06.06 www2
Auto z klasą (06.06.2018) Autor: Justyna Gdowska

W minionym już sezonie i kończącym się roku szkolnym 2017/2018 Trefl Gdańsk po raz czwarty realizował program „Siatkarz z klasą”, w ramach którego pięciu zawodników miało pod swoimi skrzydłami uczniów z gdańskich szkół podstawowych. W ramach jednego z ostatnich zadań, jakie miały do zrealizowania dzieci, powstały projekty aut dla sportowych opiekunów ich klas. Dzięki uprzejmości firmy Auto-Mobil, która już od lat jest Partnerem „gdańskich lwów”, zwycięska praca została zrealizowana i Patryk Niemiec pod koniec sezonu poruszał się po Gdańsku wyjątkowym samochodem. 

W sezonie 2017/2018 realizowana była czwarta już edycja programu „Siatkarz z klasą”, podczas której pięciu graczy „gdańskich lwów” miało pod swoimi skrzydłami uczniów szkół podstawowych - Damian Schulz ze Szkoły Podstawowej nr 89, Wojciech Ferens ze Szkoły Podstawowej nr 8, Daniel McDonnell ze Szkoły Podstawowej nr 81, Patryk Niemiec ze Szkoły Podstawowej nr 16, a Michał Kozłowski ze Szkoły Podstawowej nr 58. Program, zgodnie ze swoimi założeniami, a także misją klubu, ma zarówno promować aktywność fizyczną, jak i wpływać na odpowiedni rozwój dzieci, poprzez przekazywanie im wartości, którymi według Trefla Gdańsk należy kierować się w życiu. Są to m.in. ambicja, ciężka praca, uczciwość, działanie zgodnie z zasadami fair-play, pomoc innym, a także pozytywna rywalizacja. Co więcej, powierzane dzieciom w trakcie trwania projektu zadania miały pobudzać w nich twórcze i kreatywne myślenie.

Tak właśnie było przy tworzeniu aut. Dzieci najpierw poznały podstawy projektowania podczas warsztatów z Paulą Klein, studentką wzornictwa na ASP w Gdańsku, a następnie zmieniały swoje pomysły w rysunki. – Pokazywałam uczniom, w jaki sposób mogą generować skojarzenia, jak zabrać się za projekt. Dzieci niesamowicie sobie radziły, przede wszystkim zaskoczyła mnie ich łatwość do tworzenia kompozycji typograficznych, a dodatkowo fajnie komponowały kolory – mówiła Paula Klein. – To była prawdziwa burza mózgów, każde dziecko miało możliwość przekazania własnych pomysłów i wykazania własnej inicjatywy – dodała wychowawczyni klasy Vb ze Szkoły Podstawowej nr 58, Bożena Gilla.

Projekty aut stworzone przez klasy trafiły następnie do zawodników Trefla Gdańsk i zostały poddane wyborowi zwycięskiej pracy. Większością głosów wygrała grafika przygotowana przez klasę Patryka Niemca ze Szkoły Podstawowej nr 16. – Nasza drużyna dostała projekty i wybrała ich zdaniem najlepszy. Bardzo się cieszę, że wygrał projekt mojej klasy, dzięki czemu mogę jeździć takim super oklejonym samochodem – powiedział Patryk Niemiec, środkowy Trefla Gdańsk. Pomysły dzieci na prawdziwe auto – a konkretnie czarny samochód Hyundai i20 – przełożył z kolei wieloletni partner Trefla Gdańsk, firma Auto-Mobil, która przez ponad 20 lat działalności wypracowała sobie opinię jednego z najlepszych dealerów na trójmiejskim rynku.

Zapraszamy do oglądania filmiku! 

Najnowsze galerie