• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

20131021fig044 Kopia2
Artur Ratajczak przedłużył umowę (20.06.2014) Autor: Michał Rudnicki

Środkowy LOTOSU Trefla przez kolejny sezon występować będzie w żółto-czarnych barwach. Klub i zawodnik zdecydowali się przedłużyć wygasający w maju kontrakt.

Artur Ratajczak, który we wrześniu skończy 24 lata, mierzy 205 cm. Jest wychowankiem Kani Gostyń, z której trafił do SMS-u Spała. Swoją karierę kontynuował w Gdańsku. Od 2007 roku reprezentował klub w kategoriach kadeta i juniora, a w 2009 został włączony do kadry pierwszego zespołu. Dwa lata później awansował z LOTOSEM Treflem do PlusLigi. W najwyższej klasie rozgrywkowej pełnił rolę zmiennika i po sezonie został wypożyczony do pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Jego dobra gra na Podlasiu i ambitna postawa w okresie przygotowawczym pozwoliły mu ponownie znaleźć się w składzie pierwszej drużyny żółto-czarnych.

- Wielokrotnie podkreślałem, że w Gdańsku bardzo mi się podoba. Jestem mocno związany z naszym klubem i widzę, jak idzie on do przodu. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu i chciałbym, by z moim udziałem LOTOS Trefl stał się kiedyś czołowym zespołem PlusLigi. Jestem zadowolony, że prezesi oraz trener widzą mnie w składzie na nowy sezon. Możliwość pracy z Andreą Anastasim, szkoleniowcem światowej klasy, jest dla mnie ogromną szansą na dalszą naukę – zauważa Ratajczak.

W poprzednim sezonie w LOTOSIE Treflu 23-latek pełnił głównie rolę zmiennika Bartosza Gawryszewskiego i Macieja Zajdera. Wchodząc na parkiet wielokrotnie pokazywał jednak, że może popisywać się nie tylko swoją znakomitą zagrywką, ale również być ciekawą opcją w bloku i ataku ze środka. Sezon 2014/2015 będzie łącznie siódmym, który Ratajczak spędzi w Gdańsku.

- Dowiedziałem się, że Artur jest bardzo pracowitym graczem, który z każdym dniem chce stawać się coraz lepszym siatkarzem. Bardzo doceniam zawodników, którzy stale starają się podnosić poziom swoich umiejętności i wierzę, że dzięki temu może on się stać ważnym elementem meczowej rotacji – powiedział Andrea Anastasi, trener LOTOSU Trefla.

Najnowsze galerie