• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

29.11 www2
Andrea Anastasi: wolimy zachować chłodną głowę (29.11.2017) Autor: Justyna Gdowska

W najbliższą sobotę o godz. 14:45 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. – Wiele teoretycznie słabszych drużyn pokazuje się w tym sezonie z bardzo dobrej strony, więc musimy być przed tym starciem w pełni skupieni. Nasze ostatnie wyniki mnie cieszą, ale nie patrzę na miejsce w tabeli. Jeden punkt mniej i bylibyśmy kilka pozycji niżej – wolimy zachować chłodną głowę – mówi trener gdańszczan, Andrea Anastasi.

Trefl Gdańsk do meczu z BBTS-em przystępuje po czterech starciach wyjazdowych – trzy z nich zakończyły się wygranymi gdańszczan. Po ostatnim zwycięstwie nad Cuprum Lubin „gdańskie lwy” awansowały natomiast na trzecie miejsce w tabeli PlusLigi. – Na ten moment tabela jest bardzo ciasna, więc nie możemy myśleć, że w tej chwili zajmujemy w niej trzecie miejsce – jeden punkt mniej i bylibyśmy na siódmej pozycji – wolimy więc trzymać chłodną głowę, ponieważ na tym etapie rozgrywek nie jest to najlepszy obraz poziomu drużyn. Uważam natomiast, że nasza gra – powoli i z meczu na mecz – staje się coraz lepsza. Najważniejszy jest fakt, że w 11 spotkaniach zanotowaliśmy do tej pory osiem zwycięstw i tylko trzy przegrane, co jest bardzo dobrym wynikiem. Ten bilans jest bardzo istotny także dla odpowiedniego nastawienia zespołu przed kolejnym starciem – mówi trener Trefla Gdańsk, Andrea Anastasi.

Najbliższy rywal gdańszczan – BBTS Bielsko-Biała miał trudny początek sezonu, ponieważ przegrywał mecz za meczem. W połowie listopada w szeregach bielszczan nastąpiła jednak zmiana trenera – Rastislava Chudika zastąpił Paweł Gradowski – i od tej pory BBTS zwyciężył we wszystkich trzech starciach rozgrywanych pod wodzą nowego szkoleniowca. – W sobotę spodziewam się trudnego meczu. W tym sezonie rozgrywki są na naprawdę wysokim poziomie. Musimy pamiętać, że gubiąc punkty, każda z drużyn może coś stracić – nam może być trudniej o awans do najlepszej szóstki po rundzie zasadniczej, a BBTS na ten moment znajduje się w tym miejscu tabeli, którego wszyscy  będą chcieli uniknąć na koniec sezonu. Fakt, że ostatnie dwie drużyny spadną do pierwszej ligi na pewno będzie wpływał na poziom meczów, uczyni je bardziej interesującymi. Sądzę, że zasady, które obowiązują w tym sezonie są bardzo ciekawe, władze wykonały świetną pracę, ponieważ ustalenie formuły sześciu drużyn w fazie play-off daje wielu zespołom – także nam – szansę walki o topowe miejsca. Oczywiście z drugiej strony są drużyny, które będą walczyć o utrzymanie, ale co za tym idzie ci teoretycznie słabsi już teraz pokazują się z bardzo walecznej strony. Spójrzmy chociażby na ostatnie wyniki Zawiercia – wygrali z Katowicami i Asseco Resovią, wykonują świetną pracę i od początku zacięcie rywalizują. To pokazuje, że  w każdym meczu trzeba zachować pełne skupienie. W zeszłym sezonie graliśmy z bielszczanami tie-breaka, sądzę, że i w sobotę nie będzie łatwo – mówi Włoch.

W ostatnich dwóch meczach Trefla Gdańsk z powodu urazu mięśnia łydki nie wystąpił Mateusz Mika. Czy przyjmującego zobaczymy na parkiecie w tę sobotę? – Ze zdrowiem Mateusza jest zdecydowanie lepiej. Najważniejsze jest to, że badania wykazały, że nic poważnego mu się nie stało i powoli wraca do normalnych treningów. W ostatni dzień przed meczem ocenimy, czy może już grać, czy lepiej jeszcze chwilę poczekać z wpuszczaniem go na boisko, ale jestem dobrej myśli – ocenia Anastasi.

Sobotnie starcie rozpocznie się o godz. 14:45. Bilety są dostępne w cenach już od 10 zł na https://trefl.ticketsoft.pl/, a w dniu meczu będzie je można także nabyć od godz. 11 w kasie nr 4 ERGO ARENY.

Szlachetna inicjatywa

Klub zaprasza wszystkich kibiców, by przy okazji tego meczu dołączyli do „Szlachetnej Paczki” organizowanej razem Klubem Kibica Trefla Gdańsk, koszykarzami Trefla Sopot oraz Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Gdańskiego. Sportowcy w tym roku wesprą dwie rodziny ciężko doświadczone przez los. Potrzebne są m.in. koce, prześcieradła, ręczniki, poduszki, środki czystości (płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, płyn do prania, proszek do prania, pudry na odparzenia, pieluszki rozmiar 4, oliwka, chusteczki nawilżane, kremy, płyny do kąpieli dla dzieci), a także żywność - kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, herbata, makaron, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, bebiko2, soczki dla niemowląt. Pełną listę produktów, a także opisy rodzin można znaleźć na stronie klubu - http://treflgdansk.pl/siatkowka/aktualnosci/?title=%E2%80%9ESzlachetna+Paczka%E2%80%9D+od+Treflowo-uniwersyteckiej+rodziny&news_id=20526&extra-param=1, natomiast zbiórka będzie prowadzona w dniu meczu od godz. 13:45 przy boisku od strony wejścia A1 do ERGO ARENY.

 

Najnowsze galerie