• PlusLiga
    17. kolejka
    13.01.2018 , 20:00

    ONICO Warszawa 3 0 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

1974971619597769073812881104308825ok
Adamowicz: Jakubiszak to pozytywny bohater i wzór (05.07.2017) Autor: Michał Rudnicki

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, spotkał się z Szymonem Jakubiszakiem, świeżo upieczonym mistrzem świata juniorów. Włodarz miasta podkreślał nie tylko siatkarskie umiejętności gracza LOTOSU Trefla, ale też pozytywne cechy jego charakteru. 

Prezydent Gdańska przyjął Szymona Jakubiszaka w Centrum Hewelianum. Przyjmującemu LOTOSU Trefla towarzyszyli Kazimierz Wierzbicki, właściciel klubu, Edward Pawlun, koordynator grup młodzieżowych oraz kierownik Jacek Rybak. Mistrz świata juniorów przyjął z rąk Pawła Adamowicza m.in. pióro oraz nagrodę finansową.

- Jestem bardzo dumny z sukcesu Szymona. 19-letni gdańszczanin, zdobywając złoty medal juniorskiego mundialu, bardzo dynamicznie rozpoczął swoją profesjonalną karierę. Stał się w ten sposób pozytywnym bohaterem dla innych młodych mężczyzn, którzy już ćwiczą, trenują siatkówkę, ale też tych, którzy jeszcze się wahają. Przykład Szymona może być motywacją i wzorem dla innych – podkreślał Adamowicz.

Jakubiszak przeszedł przez całą siatkarską edukację w Treflu. Żółto-czarne barwy reprezentował w barwach młodzika, kadeta, juniora, w Młodej Lidze, II lidze, trafiając wreszcie do pierwszej drużyny. Jest też modelowym przykładem wychowanka Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

- Jestem wdzięczny Kazimierzowi Wierzbickiemu za to, że wiele lat temu namówił mnie do stałego wydatku, jakim było stworzenie klasy sportowej. Po pierwsze, im szersza baza rekrutacyjna danej dyscypliny, tym większa szansa na sukces. Po drugie, Trefl stworzył fantastyczną, profesjonalną, nieustępującą najlepszym wzorcom zachodnim strukturę szkolenia. Moim zdaniem przedstawiciele innych sportów powinni się tym zarażać, obierać podobną drogę – uważa prezydent.

Paweł Adamowicz podkreślał też, że Jakubiszak wychował się w wielodzietnej rodzinie. Jego zdaniem cechy, którymi obecnie charakteryzuje się młody przyjmujący LOTOSU Trefla, wyniósł właśnie z domu.

- Szymon odważnie i rozważnie wszedł na seniorski szczebel, otworem stoi przed nim cały świat! Cieszymy się, że Gdańsk daje polskiej siatkówce takiego fantastycznego zawodnika, a przy tym skromnego, młodego mężczyznę o wspaniałym charakterze. Dodatkową dumą i radością napawa mnie fakt, że pochodzi on z wielodzietnej rodziny, ma czterech braci i dwie siostry. Bardzo dziękuję jego rodzicom, że tak wspaniale wychowali syna. Serce rośnie! Dorastając w wielodzietnej rodzinie, nabył umiejętności gry zespołowej. Przez to wszystko staje się on także doskonałym Polakiem – zakończył ze śmiechem prezydent Gdańska.