• PlusLiga
    2. kolejka
    17.10.2018 , 18:30

    Trefl Gdańsk 3 2 GKS Katowice


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

06.11 www 3
„Statystycznie rzecz biorąc” – nowy cykl materiałów ze statystykiem Trefla Gdańsk (06.11.2017) Autor: Justyna Gdowska

Podczas meczów oraz w kanałach social media Trefla Gdańsk siatkarscy kibice mogą oglądać nowy cykl materiałów ze statystykiem drużyny, Karolem Rędziochem – „Statystycznie rzecz biorąc”. W krótkich filmikach członek sztabu szkoleniowego będzie objaśniać różne zawiłości i tajniki jednej z najpiękniejszych dyscyplin sportu. W pierwszym odcinku Karol opowiada m.in., czym jest game plan, który zawodnicy otrzymują przed każdym starciem, a także słowem wstępu wyjaśnia, na czym polega rola statystyka. 

W pierwszym odcinku „Statystycznie rzecz biorąc” Karol Rędzioch opowiedział m.in. za co odpowiada w klubie. – Statystyk jest przede wszystkim odpowiedzialny za rozpisanie taktyczne przeciwnika, ale też musi monitorować to, co dzieje się w jego własnej drużynie – w jakich elementach dany zawodnik robi postęp, w jakich elementach mamy problem – kontrolować to i zdawać raport trenerowi. Przede wszystkim jednak głównym zadaniem jest rozpisanie przeciwnika i zapoznanie drużyny z taktyką na nadchodzący mecz – opowiada Rędzioch. W jaki sposób zapoznaje drużynę z planem taktycznym? – Podczas przedmeczowej odprawy zawodnicy otrzymują trzy kartki, na których są rozpisane kierunki ataków, klucz, czyli to, jak gra rozgrywający, oraz kierunki zagrywek przeciwnika. Dodatkowo zawodnicy otrzymują podpowiedź, jak my powinniśmy kierować naszą grą. Nie chcemy graczy „zawalać” nadmiarem informacji, ponieważ jeżeli zawodnik za dużo myśli na boisku, to też nie jest dobrze – opowiada Rędzioch.

Zapraszamy do oglądania, dowiecie się też m.in. ile meczów ogląda statystyk oraz skąd wzięła się siatkówka w życiu Karola Rędziocha. 

Najnowsze galerie