• PlusLiga
    21. kolejka
    17.02.2018 , 18:00

    MKS Będzin 0 3 Trefl Gdańsk


Więcej o siatkówce »
1 2 3 4 5

Aktualności RSS

P2
Środa z Młodą Ligą, weekend z II ligą i młodzikami (19.04.2017) Autor: Wiola Prajsnar

Przed Młodą Ligą LOTOSU Trefla Gdańsk rewanżowe spotkanie II rundy play-off z zespołem z Radomia, którego stawką jest awans do turnieju finałowego. Z kolei w weekend Trefl Lębork powalczy o trzecie miejsce w II lidze, a młodzicy o finał mistrzostw Polski.

W zeszłym tygodniu w Gdańsku zawodnicy Młodej Ligi rozegrali u siebie pierwsze spotkanie z RCS-em CERRADEM CZARNYMI Radom w ramach II rundy play-off, które nie poszło po ich myśli. Podopieczni Edwarda Pawluna nie potrafili zatrzymać skutecznych radomian, którzy z każdą kolejną piłką nabierali więcej pewności. W wyjściowym składzie gości przeważali siatkarze, którzy na co dzień występują na parkietach PlusLigi, a zebrane tam doświadczenie i spryt wykorzystywali w meczu Młodej Ligi. Widać było, że żółto-czarni z tyłu głowy mieli również fakt, że zasady awansu do rozgrywek finałowych zmieniły się tuż przed końcem rundy zasadniczej, co trenerzy obu drużyn zgodnie krytykowali.

Niemniej jednak, dopóki piłka w grze wyjazd gdańszczan na finały do Legionowa jest wciąż realny. Mecz rewanżowy z Radomiem LOTOS Trefl rozegra dziś, 19 kwietnia, o godzinie 18. Transmisję będzie prowadzić SiatkarskaLiga.tv.

Przed Treflem Lębork weekendowe spotkania, których stawką będzie trzecie miejsce w II lidze. Jego przeciwnikiem będzie GKS Stoczniowiec Gdańsk. Pierwsze starcie odbędzie się w stolicy Pomorza, a drugie w Lęborku. Mecz, którego gospodarzem będą podopieczni Adama Miotka rozegrany zostanie o godzinie 16 w hali przy Gimnazjum nr 2 przy ulicy Piotra Skargi.

Również 22 oraz 23 kwietnia młodzicy Trefla Gdańsk SA zmierzą się z trzema ekipami w półfinałach mistrzostw Polski, które rozegrane zostaną w hali Gdańskiego Ośrodka Sportu. Naprzeciw żółto-czarnych staną RCS Czarni Radom, MUKS Huragan Wołomin oraz MKS Bzura Ozorków. Do Dębicy na finały pojadą dwa najlepsze zespoły. Szczegółowy harmonogram turnieju zostanie podany wkrótce.