• Energa Basket Liga
    14.10.2018 , 17:00

    Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot


Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Zapowiedzi

20171213103GB2530 3
Podtrzymać passę i zrobić kolejny krok w stronę play-off – Trefl gra z Legią (16.03.2018) Autor: Jakub Łasek

Trefl wyjeżdża do Warszawy, by w hali na Bemowie powalczyć o dwa punkty z miejscową Legią. Gospodarze w tym sezonie zdołali zwyciężyć tylko dwukrotnie, pokonujących GTK i Czarnych, będących już wtedy o krok od wycofania się z Energa Basket Ligi. Kilkukrotnie jednak warszawianie byli bliscy wygranej, nawet ze zdecydowanie wyżej notowanymi rywalami. Dlatego niezależnie od miejsca Legii w tabeli trzeba w sobotę o godzinie 18 przygotować się na ciężki bój o wygraną.

Rywale Trefla

Zdecydowanym liderem zespołu prowadzonego przez Tane Spaseva jest Anthony Beane. Amerykanin przyszedł do warszawskiej ekipy tuż przed pierwszym meczem z Treflem, ale z powodu formalności nie mógł zagrać w ERGO ARENIE. Jednak później Beane stał się zdecydowanym liderem swojej ekipy, a także trafił na zdecydowane pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców całej ligi. 23-latek notuje średnio 23,7 punktu na mecz, oddając ponad 21 rzutów w każdym spotkaniu. To pokazuje, że Amerykanin ma wolną rękę i może rzucać wyjątkowo często. Spore wsparcie punktowe dają Beane’owi środkowy Hunter Mickelson i rozgrywający Chauncey Collins. Obaj notują bardzo podobne średnie, a Mickelson potrafi również doskonale odnaleźć się pod koszem, bardzo dobrze zbierając oraz blokując. Amerykański kwartet w Legii uzupełnia Jobi Wall, czyli skrzydłowy solidnie rzucający z dystansu.

Wśród Polaków w pierwszej piątce najczęściej wychodzi dwójka – Tomasz Andrzejewski oraz Grzegorz Kukiełka. Obaj rzucają po około siedem punktów w każdym meczu, grając po trochę ponad 20 minut. Sporo czasu na parkiecie dostaje też sprowadzony z Asseco Gdynia Michał Kołodziej, a polską rotację uzupełniają Adam Linowski, Piotr Robak oraz Łukasz Wilczek. Wszyscy zawodnicy z naszego kraju dostają swoje minuty, jednak ich rola przy zdobywaniu punktów jest ograniczona. Mimo tego Polacy są ważnymi ogniwami w Legii, wnoszącymi na parkiet dużo doświadczenia i solidności w obronie.

Skład Legii

Chauncey Collins/Łukasz Wilczek/Wojciech Szpyrka

Anthony Beane/Grzegorz Kukiełka/Kamil Sulima/Michał Kucharski

Piotr Robak/Michał Kołodziej

Tomasz Andrzejewski/Jobi Wall/Adam Linowski

Hunter Mickelson/Patryk Kędel/Jorge Bilbao

Ostatnie mecze obu zespołów

Legia długo czekała na pierwszą wygraną po powrocie do ekstraklasy. W końcu przyszła wiktoria nad Czarnymi, jednak to nie oznaczało przełamania i rozpoczęcia lepszej passy. W dalszym ciągu legionistom bardzo ciężko jest o odniesienie kolejnych zwycięstw. Świetnie punktuje Beane, jednak najczęściej jego niesamowite statystyki nie idą w parze z sukcesem drużynowym.

Trefl w odróżnieniu od Legii ma teraz bardzo dobry moment. Trzy zwycięstwa z rzędu pozwoliły sopocianom znów wskoczyć na miejsce gwarantujące awans do fazy play-off. Teraz podopieczni Marcina Klozińskiego będą chcieli podtrzymać serię i odnieść kolejne wygrane. Pierwszy krok to starcie w Warszawie, a kolejny to już wielkie derby Trójmiasta w ERGO ARENIE.

Gdzie oglądać?

Transmisja ze spotkania odbędzie się na stronie emocje.tv. Relacja zaczyna się kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem meczu. Siadajcie o 18 przed ekranami komputerów i trzymajcie kciuki za „serce Sopotu”

energa basket liga
Zespół Z   P Pkt.
7. King Szczecin 1 - 1 3
8. Legia Warszawa 1 - 1 3
9. Trefl Sopot 1 - 1 3
10. TBV Start Lublin 1 - 1 3
11. Anwil Włocławek 1 - 1 3
więcej