Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Relacje

629
Zaczynamy marsz w górę tabeli, pewna wygrana Trefla! (03.03.2018) Autor: Jakub Łasek

Świetny atak, dobra obrona i pewna wygrana "serca Sopotu"! Mecz z Rosą od początku przebiegał po myśli Trefla i zakończył się wygraną gospodarzy 90:76.

Po raz drugi z rzędu Trefl zaczął w składzie Trotter, Love, Śmigielski, Mielczarek i Zack. To ustawienie sprawdziło się w starciu z AZS-em i teraz też taka piątka świetnie rozpoczęła mecz. Sopocianie zaczęli spotkanie od prowadzenia 7:0 i później utrzymywali, a nawet powiększali przewagę. Atak funkcjonował doskonale, kolejne akcje kończone były skutecznymi rzutami, a zawodnicy wchodzący z ławki nawet minimalnie nie obniżali poziomu gry. Po 10 minutach „serce Sopotu” prowadziło 32:19!

W kolejnych minutach utrzymywaliśmy wysoki poziom gry i dużą intensywność. Trener Marcin Kloziński z ogromnym zaufaniem wprowadzał młodych zawodników, w pewnym momencie na parkiecie było czterech Polaków poniżej 25. roku życia – Łukasz i Michał Kolendowie, Kuba Karolak i Kuba Motylewski. Nawet w tak młodym składzie Trefl prowadził grę i dominował nad rywalami. Świetnie rzucaliśmy z dystansu – wpadała nam co druga trójka, a z gry mieliśmy skuteczność na poziomie blisko 65%. Zawodnicy gospodarzy nie pomylili się również ani razu z linii rzutów wolnych. Po dwóch kwartach Trefl prowadził 51:33.

Po zmianie stron Rosa odrobiła część strat i zbliżyła się do żółto-czarnych. Po 6 minutach trzeciej odsłony przewaga sopocian spadła do 12 oczek, ale tylko na chwilę, bo Trefl zdobył 4 punkty z rzędu, uspokajając grę. Świetny moment miał Obie Trotter, który najpierw wymusił faul niesportowy, a potem celnie rzucił za trzy. To pozwoliło ponownie powiększyć przewagę Trefla, ale w ostatnich minutach Rosa znów złapała wiatr w żagle i zmniejszyła swoje straty do 12 oczek. Po trzech kwartach gospodarze prowadzili 68:56.

W początkowych chwilach ostatniej odsłony Trefl nie pozwalał już bardziej zbliżyć się Rosie i utrzymywał kilkanaście oczek przewagi. Dopiero po czterech minutach goście zmniejszyli różnicę do 10 punktów. Przy wyniku 75:65 Filip Dylewicz otrzymał faul niesportowy, a za protesty przewinieniem technicznym ukarany został trener Marcin Kloziński. Trzy rzuty wolne i akcja zostały zamienione przez Rosę na zaledwie 2 punkty. Po przeciwnej stronie z dystansu trafił Piotr Śmigielski, a Obie Trotter rzucił dwukrotnie za dwa. To uspokoiło grę i pozwoliło sopocianom grać swoją koszykówkę. Mecz zakończył się wynikiem 90:76.

Trefl Sopot - Rosa Radom 90:76 (32:19, 19:14, 17:23, 22:20)

Trefl: Trotter 22, Zack 16, Love 14, Mielczarek 10, Dylewicz 9, Karolak 7, Ł. Kolenda 5, Śmigielski 5, M. Kolenda 2, Walda 0, Motylewski 0.

Rosa: English 23, Auda 16, Zajcew 14, Fraser 14, Sokołowski 7, Szymkiewicz 2, Piechowicz 0, Bojanowski 0, Zegzuła 0.