1 2 3 4 5

Relacje

wyjazd2
Skuteczny Start wygrywa, Trefl wciąż w ósemce (25.03.2018) Autor: Jakub Łasek

Świetna skuteczność TBV Startu z dystansu dała lublinianom wygraną w spotkaniu z Treflem, Tym samym na pięciu wygranych z rzędu zakończyła się seria sopocian. Okazja do powrotu na zwycięską ścieżkę juz 31 marca, w ERGO ARENIE, podczas meczu z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Żółto-czarni rozpoczęli spotkanie w piątce, która wyszła również na ostatnie spotkanie derbowe z Asseco – Obie Trotter, Jermaine Love, Piotr Śmigielski, Filip Dylewicz i Steve Zack. Mimo sprawdzonego ustawienia Trefla, lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, a szczególnie zaskoczył sopocian Chavaughn Lewis, który w pierwszej odsłonie trafił aż trzy trójki. Amerykanin rzadko popisuje się wysoką skutecznością zza łuku, więc  jego dyspozycja rzutowa mogła być lekką niespodzianką. Trefl odpowiadał przede wszystkim akcjami blisko kosza i rzutami wolnymi. To było za mało, by wyjść na prowadzenie, ale wystarczało do trzymania się o kroczek za rywalami. Po 10 minutach TBV Start prowadził 22:18.

Druga kwarta zaczęła się od lepszego momentu gospodarzy, którzy szybko odskoczyli na 10 punktów przewagi. Później jednak inicjatywę przejął Trefl i odrobił większość strat, rzucając aż dziewięć oczek z rzędu. Wtedy znów swoją serię rozpoczęli lublinianie. Podopieczni Davida Dedka świetnie trafiali z dystansu, a sopocianie całkowicie zacięli się w tym elemencie. W całej pierwszej połowie Trefl nie trafił ani razu z dystansu, a to przełożyło się na wynik 48:35 do przerwy. Goście byli skuteczni blisko kosza, ale brak trafień zza łuku sprawiał, że po zmianie stron zespół Marcina Klozińskiego musiał gonić rywali.

Po zmianie stron sopocianie rozpoczęli pogoń i na początku robili to bardzo skutecznie. Kolejne akcje kończone były punktami, wreszcie zaczęły wpadać rzuty z dystansu, dzięki czemu w pewnym momencie przewaga gospodarzy spadła do trzech oczek. Bliżej nie udało się dojść w tej odsłonie, ale końcowy wynik cały czas pozostawał sprawą otwartą. Trefl trzymał się blisko TBV Startu, dzięki czemu cały czas w zespole gości była nadzieja na skuteczny finisz i wywalczenie dwóch punktów. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 63:54.

Ostatnią odsłonę doskonale zaczął Trefl. Sopocianie zdobyli 11 punktów z rzędu i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Świetnie funkcjonowała obrona, a trójki wpadały regularnie. Dwa razy zza łuku trafił Jakub Karolak, a raz Filip Dylewicz. Start nie pozwolił jednak gościom odskoczyć i gra stała się niesamowicie wyrównana. Prowadzenie kilkukrotnie się zmieniało, aż w końcu kolejny raz TBV Start odskoczył na osiem oczek. Sopocianie niwelowali przewagę rzutami wolnymi, jednak lublinianie odpowiadali trójkami. W ostatnich minutach nastąpił kolejny zryw zawodników Davida Dedka i to lublinianie mogli cieszyć się z wygranej. 84:72 dla TBV Startu.

TBV Start Lublin - Trefl Sopot 84:72 (22:18, 26:17, 15:19, 21:18)

TBV Start: Washigton 22, Lewis 20, Dutkiewicz 18, Szymański 9, Mirković 7, Czerlonko 3, Reynolds 3, Gospodarek 2, Zalewski 0, Pelczar 0, Ciechociński 0.

Trefl: Dylewicz 22, Karolak 20, Zack 10, Love 9, Śmigielski 6, Trotter 2, Kulka 2, M. Kolenda 1, Ł. Kolenda 0, Motylewski 0, Stefański 0.