Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Relacje

bm slam stal2
Mecz walki w ERGO ARENIE, niewielka wygrana ostrowian (31.03.2018) Autor: Jakub Łasek

BM Slam Stal wygrała 86:82 po meczu, w którym walka i emocje były ogromne do ostatnich minut. Minimalnie lepiej starcie w ERGO ARENIE zakończyli goście, którzy wyjechali z Trójmiasta z kompletem punktów.

Początek meczu zdecydowanie należał do „serca Sopotu” – zawodnicy gospodarzy grali szybko, skutecznie i bardzo dokładnie. Po 5 minutach Trefl prowadził 21:10, bardzo dobrze prezentował się Obie Trotter, świetnie punktował Michał Kolenda, a cały zespół solidnie grał w ataku i w obronie. Każdy zawodnik pokazywał, że motywacja w ekipie na świąteczne starcie była wyjątkowo mocna. Po 10 minutach sopocianie prowadzili 29:20.

W kolejnej odsłonie lepiej zaczęła grać Stal, goście częściej trafiali i odrabiali straty. Mozolnie, ale skutecznie zawodnicy Emila Rajkovicia niwelowali różnicę, ale wciąż delikatnie na prowadzeniu pozostawała drużyna gości. Świetnie w BM Slam Stali grał malutki Aaron Johnson, które szybkie zmiany kierunków były niebywale trudne do zatrzymania. Amerykanin do przerwy rzucił 13 oczek, ale jego zespół po 20 minutach przegrywał 42:43.

Po zmianie stron ponownie lepiej w grę wszedł zespół Trefla, który zwiększył przewagę i utrzymywał się na niewielkim prowadzeniu przez większość Q3. Dobrze prezentował się Jermaine Love, który raz po raz trafiał z półdystansu. Przewaga sopocian nie wzrosła jednak powyżej pięciu oczek, bo swoimi skutecznymi akcjami odpowiadał zespół gości. W końcówce nastąpił zryw BM Slam Stali, która dobrze wykorzystywała rzuty wolne i po trzech odsłonach ostrowianie prowadzili jednym oczkiem.

Taki wynik zwiastował emocje do samego końca i tak też się stało. Obie ekipy walczyły twardo do końca, cały czas różnica wynosiła kilka oczek, ale zespół Emila Rajkovicia trzymał się cały czas na prowadzeniu. Ostrowianie nie potrafili odskoczyć, a Trefl nie mógł dojść rywali. Kilka oczek z przodu wystarczyło do osiągnięcia wygranej 86:82.

Trefl Sopot - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 82:86 (29:20, 14:22, 19:21, 20:23)

Trefl: Dylewicz 20, Love 18, Trotter 12, M. Kolenda 12, Zack 9, Kulka 5, Stefański 2, Karolak 2, Ł. Kolenda 2, Śmigielski 0.

BM Slam Stal: Johnson 18, Carter 17, Marković 16, Skifić 10, Kostrzewski 8, Łukasiak 6, Surmacz 6, Holt 3, Majewski 2, Chyliński 0, Ochońko 0.