Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot

Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Relacje

Derbowe zwycięstwo Trefla, rekordowa frekwencja w ERGO ARENIE! (22.03.2018) Autor: Jakub Łasek

Trefl pokonał Asseco w derbach Trójmiasta i odniósł piątą wygraną z rzędu! Na trybunach zjawiło się 3860 kibiców, co oznacza, że w ERGO ARENIE padł rekord frekwencji tego sezonu Energa Basket Ligi!

Pierwsza kwarta rozpoczęła się lepiej dla zespołu Asseco, który wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Po chwili jednak swój rytm złapał Trefl i błyskawicznie odrobił straty do rywali. Już moment później to gospodarze byli na czele. Świetnie prezentował się Steve Zack, który raz po raz trafiał spod kosza. Jednak obie ekipy wyglądały na delikatnie zestresowane atmosferą meczu, co powodowało sporo niecelnych rzutów. Po 10 minutach sopocianie wygrywali 16:15.

Druga odsłona była już zdecydowanie lepsza w wykonaniu „serca Sopotu”. Gracze Trefla przejęli inicjatywę i uciekli rywalom na ponad 10 punktów. Dalej bardzo dobry mecz rozgrywał Zack, świetnie pomagał mu Jermaine Love. Solidne zmiany dali bracia Michał i Łukasz Kolenda, co sprawiło, że Trefl dominował nad przyjezdnymi zza miedzy. Po pierwszej połowie sopocianie prowadzili 36:25.

Trzecią kwartę, podobnie jak cały mecz, odrobinę lepiej zaczął zespół gości. Asseco odrobiło większość strat, ale nie zdołało przegonić gospodarzy. Cały czas minimalnie na czele był Trefl, ale przewaga nie była bezpieczna. Świetny moment miał Łukasz Kolenda, który bardzo dobrze rozgrywał – 18-latek potrafił zapunktować i znaleźć partnera na obwodzie. Jednak po trzeciej kwarcie wciąż wynik meczu był sprawą otwartą – na tablicy po trzech kwartach widniał rezultat 48:43.

Ostatnia kwarta była bardzo nerwowa, ale cały czas pod kontrolą gospodarzy. Zawodnicy Marcina Klozińskiego trzymali rywali na kilka punktów odległości i nie pozwalali Asseco nawet doprowadzić do remisu. W końcówce przebudził się nieskuteczny wcześniej Obie Trotter, który w ostatnich minutach dwukrotnie trafił z półdystansu uspokajając przebieg spotkania. Trefl wygrywa w derbach 66:59!

Trefl Sopot - Asseco Gdynia 66:59 (16:15, 20:10, 12;18, 18:16)

Trefl: Love 23, Zack 19, Ł. Kolenda 8, M. Kolenda 7, Karolak 5, Trotter 4, Smigielski 0, Dylewicz 0, Stefański 0, Kulka 0.

Asseco: Garbacz 12, Put 9, Szubarga 8, Szczotka 8, Ponitka 7, Wyka 6, Witliński 4, Żołnierewicz 4, Jankowski 1.