• Energa Basket Liga
    14.10.2018 , 17:00

    Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot


Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Komunikaty

20171029104IGA2
Brandon Brown leci do USA (08.01.2018) Autor: Jakub Łasek

Rozgrywający Trefla Sopot wraca do domu kontynuować rehabilitację po kontuzji pleców, której doznał w listopadzie. Zawodnik przeszedł w Gdańsku operację kręgosłupa i do tej pory dochodził do zdrowia w Sopocie, pod nadzorem sztabu medycznego klubu, natomiast kolejny etap jego leczenia odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Brown w pierwszych spotkaniach trwającego sezonu notował statystyki na poziomie 13,5 punktu i 5,5 asysty na mecz.

Brandon Brown aż do odniesienia kontuzji był jednym z liderów Trefla, dobrze prowadząc grę sopockiej ekipy. Niestety uraz wykluczył Amerykanina już po sześciu meczach sezonu, co sprawiło, że w kolejnych spotkaniach Browna zastępowali Łukasz Kolenda oraz Piotr Śmigielski, a później do zespołu dołączył Jermaine Love.

- Brandon przychodził do naszego zespołu jako podstawowy rozgrywający i od pierwszego meczu bardzo dobrze wywiązywał się ze swojej funkcji. Brown świetnie wpasował się w zespół „serca Sopotu”, był jego dobrym duchem i współtworzył pozytywną atmosferę wewnątrz drużyny. Również po odniesieniu kontuzji Brandon okazał się stuprocentowym profesjonalistą, w trakcie leczenia przebywał blisko zespołu, cały czas będąc częścią grupy. Teraz Brown wkroczył w kolejny etap rehabilitacji i wspólnie uznaliśmy, że wyjazd do USA, do domu, będzie dla naszego gracza najbardziej odpowiedni. Nie rozwiązujemy kontraktu, Brandon cały czas pozostaje naszym zawodnikiem. Jeśli szybko wróci do zdrowia i pełnej sprawności, będziemy mieli możliwość skorzystania z jego usług w dalszej części sezonu. Życzymy Brownowi zdrowia i liczymy, że jeszcze spotkamy się z nim w Sopocie – mówi Marek Wierzbicki, prezes Trefla Sopot.

Przyłączamy się do życzeń Zarządu klubu i mocno trzymamy kciuki za szybki powrót zawodnika do zdrowia.

energa basket liga
Zespół Z   P Pkt.
7. King Szczecin 1 - 1 3
8. Legia Warszawa 1 - 1 3
9. Trefl Sopot 1 - 1 3
10. TBV Start Lublin 1 - 1 3
11. Anwil Włocławek 1 - 1 3
więcej