1 2 3 4 5

Aktualności

FIG2
Przykra niespodzianka przed Świętami (23.12.2017) Autor: Jakub Łasek

Dzień przed Wigilią Trefl przegrał 74:86 z GTK Gliwice. Była to już trzecia porażka w Hali 100-lecia w tym sezonie. Kolejne spotkanie 30 grudnia we Włocławku.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo po obu stronach parkietu, zarówno GTK, jak i Trefl miały problem ze zdobywaniem punktów. Taka sytuacja trwała tylko w pierwszych minutach, później obie ekipy odblokowały się, ale żadna z nich nie potrafiła zdobyć wyraźnej przewagi. Przez całą pierwszą kwartę wynik był dość bliski remisu. Ostatecznie po 10 minutach prowadził Trefl, ale tylko jednym oczkiem – 17:16.

W drugiej kwarcie obraz gry znacząco się zmienił, niestety na niekorzyść gospodarzy. Stanęliśmy w ataku, trudno broniło nam się akcje GTK. Goście osiągnęli przewagę i krok po kroku ją powiększali. Nie pomagały zmiany w ekipie żółto-czarnych, pudłowaliśmy mnóstwo rzutów, sporo traciliśmy, co skutkowało wynikiem 29:44 na końcu drugiej kwarty. W przerwie po pierwszej połowie była okazja, żeby poprawić mankamenty w grze Trefla.

Jednak po zmianie stron niewiele zmieniło się w postawie obu ekip. Wciąż lepsi byli gliwiczanie, których świetnie napędzali młodzi Amerykanie – Quinton Hooker i Jonathan Williams. W pewnym momencie prowadzenie gości osiągnęło poziom 22 oczek i niewiele wskazywało na to, że nasz zespół ma szansę odrobić tak duże straty. W pewnym momencie trener Kloziński zdecydował się ustawić obronę strefową, co pozwoliło obronić kilka akcji GTK.  Jednak wciąż mieliśmy problem w ataku, co nie pozwoliło nam niwelować różnicy w szybkim tempie.

W czwartej kwarcie długo nic nie wskazywało na zmianę sytuacji. GTK kończyło swoje akcje i trudno było zacząć zmniejszać przewagę. Sygnał do ataku dał Kuba Karolak, który trafił trzy trójki z rzędu, niwelując stratę do 15 oczek. To wciąż było dużo, ale w kibiców i zawodników wstąpiła wiara w końcowy triumf. Po chwili dwa efektowne wsady skończył Nikola Marković i na 3:22 do końca mieliśmy już tylko 11 punktów straty. Broniliśmy agresywnie na całym boisku, co skutkowało szybkimi przechwytami, jednak zabrakło czasu, żeby dojść gości. Obudziliśmy się zdecydowanie zbyt późno, przez co nasza skuteczna gra w końcówce nie przełożyła się na pozytywny wynik. Ostatecznie na tablicy widniał wynik 74:86.

Liczby meczu:

3 - w tym spotkaniu można znaleźć kilka ważnych "trójek" - trzy rzuty z dystansu Jakuba Karolaka pozwoliły nam nawiązać walkę w końcówce, było to też trzecie spotkanie w tym sezonie w Hali 100-lecia i niestety trzecie przegrane. Dzisiejsza wygrana jest również trzecią w tym sezonie zespołu GTK.

7 - tyle punktów rzucił dziś 18-letni Łukasz Kolenda, dla młodego rozgrywającego to drugi wynik w jego występach w PLK.

21 - znów najlepszym strzelcem Trefla był Jakub Karolak - zawodnik żółto-czarnych zdobył 21 punktów i był motorem napędowym "serca Sopotu" w ostatniej kwarcie.

Trefl Sopot - GTK Gliwice 74:86 (17:16, 12:28, 18:24, 27:18)

Trefl: Karolak 21, Love 13, Dylewicz 10, Marković 9, Ł. Kolenda 7, Zack 6, M. Kolenda 4, Śmigielski 2, Stefański 2.

GTK: Williams 24, Hooker 16, Ratajczak 10, Morgan 9, Piechowicz 6, Skibniewski 6, Salamonik 5, Palyza 5, Radwański 3, Zmarlak 2.