• Polska Liga Koszykówki
    22.04.2017 , 18:00

Trefl Sopot 92 70 TBV Start Lublin

• PLK: "jedynka" już znana, ale "ósemka" jeszcze nie

W sobotę odbyła się kolejna seria meczów w PLK. Wiemy po niej tylko tyle, że z "jedynką" do fazy play-off przystąpi Anwil Włocławek. O udział w drugim etapie rozgrywek walczy nadal dziesięć zespołów.
  • Zwycięski zryw Trefla w starciu ze Startem

Pięć minut czwartej kwarty wystarczyło koszykarzom Trefla by rozstrzygnąć na swoją korzyść mecz z TBV Startem Lublin w 29. kolejce PLK. Sopocianie dzięki zwycięstwu 92:70 nadal zachowują szanse na awans do play-off.
  • Oni mogą być za drodzy dla klubów PLK

Są czołowymi postaciami swoich zespołów w PLK. Świetną grą zapracowali na kontrakty w klubach zagranicznych w przyszłych rozgrywkach. Kto znalazł się w tym gronie?
  • PLK: Nawet 18 zwycięstw może nie dać play-off. "Ten sezon jest zwariowany"

Jeszcze kilka miesięcy temu niemal wszyscy zakładali, że 18 wygranych spokojnie da przepustkę do fazy play-off. Teraz to już takie pewne nie jest - można nawet zaryzykować tezę, że taka liczba zwycięstw będzie niewystarczająca na pierwszą "ósemkę".
  • Frekwencja w PLK: we Włocławku blisko kompletu

W 28. kolejce Polskiej Ligi Koszykówki najwięcej fanów zasiadało na trybunach we Włocławku, gdzie miejscowy zespół Anwilu podejmował Rosę Radom. W szwach hala pękała też w Słupsku.

Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Aktualności

IGA0302s2
Polpharma wygrywa w ERGO ARENIE (11.03.2017) Autor: Michał Rudnicki

Mimo dobrej skuteczności rzutów z dystansu zespół Trefla nie zdołał wywalczyć zwycięstwa w derbach Pomorza. Do ich porażki w dużej mierze przyczyniło się 18 strat popełnionych przez żółto-czarnych.

Trefl Sopot - Polpharma Starogard Gdański 85:88 (24:27, 21:25, 17:22, 23:14)

Trefl: Ireland 28, Śmigielski 6, Dylewicz 13, Marković 11, M. Kolenda 6, Karolak 5, Laser 4, Mielczarek 2, Stefański 0

Polpharma: Flieger 20, Miles 16, Diduszko 12, Schenk 12, Sajus 11, Mirković 10, Davis 7, Paliukenas 0, Długosz 0

Widzów: 2718

Liczba meczu:

10 - tyle zbiórek zanotował Nikola Marković, dokładając do tego 11 punktów, dzięki czemu zaliczył kolejne w tym sezonie double-double.
18 - tyle razy gracze Trefla tracili piłkę. Po stratach Polpharma rzuciła 21 punktów, tracąc zaledwie siedem.
20 - tyle punktów rzucił kapitan gości, Marcin Flieger, trafiając ponad połowę swoich rzutów.
28 - tyle punktów zdobył Anthony Ireland, który był najlepiej punktującym graczem meczu. Trafił cztery z pięciu prób za trzy i połowę za dwa.
50 - z taką procentową skutecznością sopocianie trafiali za trzy punkty. Ich rzuty zza linii 6,75 były celniejsze niż z mniejszego dystansu.
50 - tyle punktów przyjezdni rzucili spod kosza. Trefl w tej statystyce odpowiedział tylko 20 oczkami.
173 - tyle punktów zdobyły łącznie obie drużyny. To największa liczba w domowych meczach Trefla w tym sezonie.