• Energa Basket Liga
    14.10.2018 , 17:00

    Spójnia Stargard 76 82 Trefl Sopot


Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Aktualności

obiegrafka2
Obie Trotter: awans do play-off to główny cel (10.01.2018) Autor: Jakub Łasek

Obie Trotter jest już po badaniach i pierwszych treningach z zespołem "serca Sopotu". Debiut nowego rozgrywającego Trefla nastąpi w spotkaniu przeciwko mistrzowi Polski - Stelmetowi Enea BC Zielona Góra, w najbliższą sobotę o godzinie 17. Tydzień później, w niedzielę o 12:40 Trotter po raz pierwszy w tym sezonie zagra przed publicznością w ERGO ARENIE, w starciu z Polpharmą Starogard Gdański.

- Jak się czujesz tu w Sopocie, po swoim przylocie z Rumunii?

- Czuję się bardzo dobrze, przyjechałem tutaj, żeby pokazać swój najlepszy basket. Znam już trochę Sopot, byłem już tutaj wcześniej, więc wiem czego się spodziewać. Grałem przeciwko Treflowi w poprzednim sezonie, to był młody zespół, z ogromnym potencjałem, więc myślę, że przyjście tutaj to dla mnie naprawdę duża szansa.

- Odwiedziłeś Sopot jako turysta w poprzednim roku, czym urzekło Cię to miejsce?

- To świetne miasto! Jest wiele rzeczy, które można tutaj robić, zwiedzać, spędzać przyjemnie czas. Ludzie są mili, sympatyczni, więc już nie mogę się doczekać, by zacząć tu grać i poznać jeszcze lepiej to piękne miasto.

- W tym sezonie grałeś w Rumunii, czy to słabsza liga od polskiej czy to podobny poziom?

- Myślę, że w Polsce jest ciekawiej, zespoły są bardziej wyrównane i po prostu silniejsze. Możesz przegrać z każdym, nawet z zespołami z dołu tabeli. Dlatego w Polsce trzeba znacznie solidniej przygotowywać się do każdego spotkania, być uważnym i dawać z siebie wszystko w każdym meczu.

- Czego się spodziewasz po tym sezonie w Treflu?

- Awans do fazy play-off to główny cel, który chcę osiągnąć wraz z moim nowym zespołem. Mam nadzieję, że uda mi się pomóc Treflowi w dojściu do kluczowej fazy sezonu. Na ten moment musimy po prostu wygrywać, poprawiać się z każdym meczem. Oczekuję po sobie przede wszystkim tego, że będę pokazywał maksimum swoich umiejętności. Wtedy będzie dobrze.

energa basket liga
Zespół Z   P Pkt.
7. King Szczecin 1 - 1 3
8. Legia Warszawa 1 - 1 3
9. Trefl Sopot 1 - 1 3
10. TBV Start Lublin 1 - 1 3
11. Anwil Włocławek 1 - 1 3
więcej