1 2 3 4 5

Aktualności

IMG 20171230 WA2
Lider mocniejszy, świetna walka we Włocławku (30.12.2017) Autor: Jakub Łasek

Po świetnej walce Trefl przegrywa na zakończenie roku z Anwilem Włocławek. Liderzy Polskiej Ligi Koszykówki zwyciestwo wywalczyli dzięki świetnej postawie w czwartej kwarcie.

W pierwszej kwarcie Trefl dominował właściwie od samego początku – nasza pierwsza piątka w składzie Love, Michał Kolenda, Karolak, Marković i Zack spisywała się świetnie po obu stronach parkietu. Widać było motywację do walki i zapomnieniu o porażce z GTK. Bardzo dobrze zaczął Michał Kolenda, który w pierwszej kwarcie zdobył 10 oczek, swoje trójki dorzucili też Love i Karolak. Dobra ofensywa była wsparta świetną obroną, dzięki czemu „serce Sopotu” po 10 minutach prowadziło 20:9.

W kolejnej odsłonie Anwil próbował gonić i momentami zmniejszał przewagę. Jednak po chwili dobre akcje naszych graczy znów powiększały przewagę żółto-czarnych. Świetną zmianę dał niezniszczalny Filip Dylewicz, po raz kolejny bez kompleksów rozgrywał Łukasz Kolenda. Przewaga zmieniała się, ale cały czas Trefl utrzymywał prowadzenie. Zmieniło się to dopiero w ostatnie minucie drugiej ćwiartki, kiedy po trójce Airingtona włocławianie uzyskali prowadzenie. Szybko celnym rzutem zza łuku odpowiedział Love i na przerwę schodziliśmy remisując 37:37.

Trzecia kwarta to wyrównana walka w wykonaniu obu ekip. Żadna drużyna nie potrafiła wyjść na pewniejsze prowadzenie, cały czas wynik oscylował w okolicach remisu. Dalej świetnie punktował Michał Kolenda, który dziś wcielił się w rolę lidera Trefla. 20-latek trafiał kolejne rzuty, a dzielnie wtórował mu jego młodszy o dwa lata brat. Po trzech kwartach prowadziliśmy 53:50.

W ostatniej ćwiartce długo wydawało się, że „serce Sopotu” ma szansę utrzymać przewagę. Jednak w końcówce spotkania świetnie zagrali liderzy Anwilu, z Ivanem Almeidą i Kamilem Łączyńskim na czele. Włocławianie odskoczyli i dzięki swojemu wielkiemu doświadczeniu, a także ponadprzeciętnym umiejętnościom potrafili utrzymać pozytywny wynik do końca. Na zakończenie meczu na tablicy widniał wynik 80:69 dla lidera z Włocławka.

Liczby meczu:

25 - 25 punktów Michała Kolendy to dla 20-latka rekord punktowy w Polskiej Lidze Koszykówki! Nasz koszykarz uzyskał dziś świetną skuteczność, trafiając 9 z 12 rzutów z gry. Młody zawodnik dołożył do swojego dorobku 6 zbiórek, miał też dwa bloki i dwa przechwyty.

10 - na 10. miejscu kończy rok zespół "serca Sopotu", wciąż jednak pozostajemy w walce o play-off, tracąc bardzo niewiele do czołowej ósemki PLK.

2 - tylko dwie porażki w tym sezonie zanotował Anwil Włocławek. Zespół z Kujaw lideruje w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki i jest jednym z głównych faworytów do wygranej w rundzie zasadniczej PLK.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 80:69 (9:20, 28:17, 13:16, 30:16)

Anwil: Almedia 16, Sobin 13, Airington 13, Łączyński 10, Leończyk 9, Nowakowski 8, Zyskowski 7, Szewczyk 4, Delas 0, Ciesielski 0, Komenda 0.

Trefl: M. Kolenda 25, Karolak 11, Dylewicz 10, Love 8, Marković 7, Ł. Kolenda 5, Zack 3, Śmigielski 0, Walda 0, Motylewski 0, Pułkotycki 0, Majewski 0.