Więcej o koszykówce »
1 2 3 4 5

Aktualności

20180422GR8679037RAD2
King wygrywa decydujące starcie i awansuje do play-offów (22.04.2018) Autor: Jakub Łasek

Świetna druga połowa dała zwycięstwo zespołowi Kinga i to szczecinianie meldują się w fazie play-off. Zespół Mindaugasa Budzinauskasa wygrał 76:64. zdobywając kluczowe dwa punkty i zajmując siódmą lokatę po rundzie zasadniczej Energa Basket Ligi.

Trefl rozpoczął spotkanie z Kingiem w składzie Obie Trotter, Jermaine Love, Piotr Śmigielski, Filip Dylewicz, Steve Zack. Minimalnie lepiej w mecz wszedł zespół gości, który szybko zmusił trenera Klozińskiego do wzięcia przerwy. Jednak po krótkiej rozmowie przy ławce sopocianie błyskawicznie odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Ucieczkę gospodarzy napędzała amerykańska dwójka – Obie Trotter i Jermaine Love. Po 10 minutach zawodnicy „serca Sopotu” prowadzili 21:16.

W kolejnej odsłonie zaczęła dominować obrona, a o punkty było wyjątkowo trudno. Obie ekipy mocno naciskały na swoich rywali, co sprawiało, że każde oczko trzeba było wyszarpać. Atmosfera robiła się coraz gorętsza, emocje rosły z każdą minutą i wszystko wskazywało na to, że wynik będzie rozstrzygał się w ostatnich minutach. Żaden zespół nie potrafił na dłużej zdobyć wyraźnej przewagi, wciąż było blisko remisu. Do przerwy Trefl prowadził minimalnie – 33:32.

Po zmianie stron niesamowicie solidnie zaczął grać King, który utrzymywał intensywność obrony, a jednocześnie coraz lepiej radził sobie w ataku. Szczecinianie grali pewnie i pokazywali, że w tym sezonie stanowią bardzo zgraną i silną ekipę. Trefl kilka razy próbował się zerwać, zbliżał się do rywala, ale za każdym razem King ponownie przejmował inicjatywę i grał swoją koszykówkę. Goście świetnie bronili, bardzo skutecznie walczyli o zbiórki, dzięki czemu w połowie czwartej kwarty mieli już dwucyfrową przewagę. Zawodnicy trenera Minadaugasa Budzinauskasa grali mądrze, twardo bronili, a jednocześnie regularnie punktowali. To sprawiło, że przewaga utrzymywała się na bezpiecznym dla Kinga poziomie. Szczecinianie zwyciężyli 76:64 i awansowali do play-offów.

Trefl Sopot - King Szczecin 64:76 (21:16, 12:16, 16:23, 15:21)

Trefl: Trotter 20, Love 12, Karolak 9, Dylewicz 7, Śmigielski 6, Ł. Kolenda 6, Zack 2, Stefański 2, Kulka 0.

King: Harris 17, Medlock 13, Jogela 13, Paliukenas 13, Kikowski 10, Diduszko 6, Majcherek 2, Kowalczyk 2, Bartosz 0.